Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Roblox idzie na giełdę

Michał Miśko
Opublikowano

Po piętnastu latach działalności Roblox zamierza zadebiutować na giełdzie.

Roblox, jak mówi teoria, to wydana w 2006 roku edukacyjna gra internetowa w której uczestnicy samodzielnie kształtują rozgrywkę, poprzez tworzenie własnych przedmiotów i miejsc akcji. Obecnie jest jedną z najpopularniejszych tego typu gier na świecie, przyciągając głównie młodych i bardzo młodych użytkowników. W 2020 roku Roblox Corporation przyniosło 924 miliony dolarów przychodu i choć sama firma w przeszłości już dwukrotnie odkładała swoje IPO, a w prognozach mówi o możliwych kłopotach z utrzymaniem stałych przychodów, to zdecydowano się na wejście na nowojorską giełdę (direct listing). Stosowne dokumenty zostały już złożone do SEC (Security and Exchange Commission), a debiut ma odbyć się w okolicach 10 marca. Roblox chce wyemitować 198917280 akcji.

Roblox Corporation w chwili obecnej wyceniane jest na 29,5 miliarda dolarów. Sama platforma ma obecnie ok. 32,6 milionów aktywnych użytkowników dziennie.