Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Resident Evil 4 dostępny będzie na Oculusa

Michał Miśko
Opublikowano

Z okazji 25 lecia marki Resident Evil, czwarta część serii, wydana zostanie na Oculusa. Zacieramy rączki.

Resident Evil 4 pojawi się w wersji na Oculusa Quest 2. Za port odpowiedzialne mają być studia Armature i Oculus Studios. To ukłon w stronę fanów serii gier spod znaku Resident evil na 25. rocznicę wydania pierwszego tytułu.

Czwarta część survival horru RE premierę miała w 2005 roku, a jej akcja dzieje się 6 lat po wydarzeniach w Racoon City, w roku 2004. Początkowo gra miała zopstac wydana jedynie na GameCube, ale ostatecznie zdecydowano się wydac ją również na PlayStation 2, co przyczyniło się do zwiększenia popularności gry. Na konsolę GameCube sprzedano 1.69 mln kopii, na PlayStation 2 – 2.91 mln a na Wii 1.56 mln sztuk.

Wydanie RE4 na Oculusa ma dać nową perspektywę i nowe doznania fanom tej klasycznej i wielbionej przez wielu graczy odsłonie gry. Jeszcze w tym tygodniu facebook poda więcej szczegółów w trakcie trwania pierwszych w histori Oculus Gaming Showcase. Konferencję będzie mozna obejrzeć 21 kwietnia na Twitchu, facebooku i YouTube'ie. W trakcie wydarzenia zaprezentowany zostanie również pierwszy gameplay.