Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Abonament Xbox Live, aby grać online nie jest już potrzebny

Michał Miśko
Opublikowano

Żeby zagrać w darmowe gry online na Xboxie nie jest już potrzebny abonament Xbox Live Gold.

To była jedna z najbardziej irytujących cech Xboxa. Chcąc zagrać w darmową grę na Xboxie z innymi uzytkownikami w sieci do tej pory posiadać trzeba było abonament Xbox Live Gold. I możnaby powiedzieć, że lepiej późno, niż wcale, bo Microsoft poszedł po rozum do głowy dopiero teraz. Od dziś możemy swobodnie zagrać online, a także korzystać z Xbox party chata. Ufff, nareszcie. 

 

W styczniu Microsoft ogłosił, że podoniesie ceny abonamentu Live Gold i to prawie o 100 procent. Wkrótce jednak, po wybuchu gniewu graczy w sieci, firma z Redmond wycofała się z tego pomysłu. Wraz z ogłoszeniem, że ceny pozostaną na niezmienionym poziomie ogłoszono również, że wkrótce posiadanie abonamnetu do grania online również nie będzie potrzebne. Ta obietnica została spełniona właśnie teraz. Skasowanie konieczności posiadania abonamentu Live Gold może oznaczać, że wrótce usługa ta w ogóle przestanie istnieć i zastąpi ją w całości Game Pass. Tym bardziej, że nazewnictwo Xbox Live już pod koniec marca również zastąpione zostało przez Xbox network.