Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Do 27 maja na Epic Games Store za darmo NBA2K21!

Michał Miśko
Opublikowano

Do 27 maja na Epic Games Store do pobrania za darmo hit. Duży sportowy tytuł.

Według nieoficjalnych informacji - już oficjalnie! - darmową grą, która od dziś przez tydzień jest do pobrania na Epic Games Store jest NBA 2K21. Jeszcze przed ujawnieniem tegotygodniowej darmówki, o tym, że będzie to najnowsza odsłona NBA informował użytkownik Twittera ukrywający się pod pseudonimem HYPEX, który już wcześniej ujawniał wiele przecieków, które później okazywały się oficjalne.

NBA 2K21 zostało wydane niemal na wszystkie liczące się obecnie platformy do gier. Gra miała swoją premierę, w zależności od platformy, we wrześniu i w listopadzie 2020 roku. W kwietniu tego roku ukazała się Arcade Ediotion na Apple Arcade.

NBA2K21 w normalnej dystrybucji kosztuje 259 złotych. Grę można pobrać za darmo do 27 maja.

Epic wydaje miliony

Epic na darmowe gry rozdawane co tydzień wydaje miliony dolarów. Z opublikowanego niedawno raportu - jego opublikowanie jest pokłosiem sądowej walki Epic z Apple - wynika, że tylko w dziewięciu pierwszych miesiącach funkcjonowania darmowych gier na Epic Games Store - od grudnia 2018 roku do września 2019 roku - firma wydała na zakup licencji tychże ponad 11,6 miliona dolarów. Za tak duże inwestycje Epic przyciągnął jednak do siebie 5 milionów nowych użytkowników.

To jednak nie wszystko. Pecetowa wyłączność na  Borderlands 3 kosztowało 115 milionów dolarów. Jednak Epic zarobił na tym 100 milionów tylko w ciagu pierwszych dwóch tygodni. W 2019 roku na darmowe gry Epic wydało aż 542 miliony dolarów, a w roku poprzednim kolejne 444 miliony. Jedynie w pierwszych miesiącach tego roku darmowe gry kosztowały 52 miliony dolarów. Łącznie Epic wydał już na swoją akcję ponad miliard dolarów.