Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Facebook kupił BigBox VR

Michał Miśko
Opublikowano

Facebook kupił studio BigBox VR, twórców Population: One. 

Population: One to jedna z najpopularniejszych gier na platformie Oculus. Po zaledwie kilku miesiącach obecności w sklepie Oculus gra zarobiła już dla twórców, firmy BigBox VR, 10 milionów dolarów. Nic dziwnego, że oczy wielkiego F zwróciły się ku nim. BigBox VR zostało właśnie kupione przez Facebooka i dołącza do rodziny Oculus Studios.

Facebook twiuerdzi, że na razie gra pozostanie dostępna na wszystkich platformach - oprócz Oculus Store jest dostępna również na Steam'ie - i że będzie otrzymywać, jak do tej pory, regularne aktualizacje. Facebook nie przedstawił jednak żadnych innych, bliższych szczegółów czy planów na wykorzystanie Pop: One w przyszłości. W grze jednocześnie rywalizować może do 24 osób, a sama rozgrywka, w konstrukcji oraz grafice, przypomina wielki hit Epica, czyli Fortnite.

Działania Facebooka na rynku deweloper VR przypominają trochę politykę Microsoftu na rynku gier wideo. W ostatnich latach firma Marka Zuckerberga kupiła bowiem kilka znaczących w tej gałęzi gier studiów. Były to, między innymi, Wownpur, Ready at down, czy Beat games - twórców hitowego beat Saber.