Wydrukuj tę stronę

Facebook kupił BigBox VR

Michał Miśko
Opublikowano
Facebook kupił BigBox VR

Facebook kupił studio BigBox VR, twórców Population: One. 

Population: One to jedna z najpopularniejszych gier na platformie Oculus. Po zaledwie kilku miesiącach obecności w sklepie Oculus gra zarobiła już dla twórców, firmy BigBox VR, 10 milionów dolarów. Nic dziwnego, że oczy wielkiego F zwróciły się ku nim. BigBox VR zostało właśnie kupione przez Facebooka i dołącza do rodziny Oculus Studios.

Facebook twiuerdzi, że na razie gra pozostanie dostępna na wszystkich platformach - oprócz Oculus Store jest dostępna również na Steam'ie - i że będzie otrzymywać, jak do tej pory, regularne aktualizacje. Facebook nie przedstawił jednak żadnych innych, bliższych szczegółów czy planów na wykorzystanie Pop: One w przyszłości. W grze jednocześnie rywalizować może do 24 osób, a sama rozgrywka, w konstrukcji oraz grafice, przypomina wielki hit Epica, czyli Fortnite.

Działania Facebooka na rynku deweloper VR przypominają trochę politykę Microsoftu na rynku gier wideo. W ostatnich latach firma Marka Zuckerberga kupiła bowiem kilka znaczących w tej gałęzi gier studiów. Były to, między innymi, Wownpur, Ready at down, czy Beat games - twórców hitowego beat Saber.

 

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy