Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nintendo pokazało remastery, Metroid Dread i Breath of the Wild 2

Michał Miśko
Opublikowano

Konferencja Nintendo Direct na E3 obfitowała w remastery, ale i zapowiedzi nowości. Będzie Metroid Dread i Breath of the Wild 2. Miedzy innymi.

Zaledwie 40 minut trwała konferencja Nintendo Direct na E3. Japończycy zaczeli od dodatku do Super Smash Bros. Będzie to postać znana z Tekkena, Jin Kazyua.

Guardians of the Galaxy od Square Enix zaprezentowane już kilka dni temu trafi także na Switcha.

Nintendo zremasteruje również dwie pierwsze gry z serii Advance War. Paczka o nazwie Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp dostępna będzie od 3 grudnia, a przedsprzedaż rozpocznie się już w przyszłym tygodniu.

Pierwsza gra z cyklu Advance War miała premierę w 2001 roku na konsoli Game Boy Advance. Kontynuacja wyszła dwa lata później.

Seria przygodówek Life is Strange również trafi na Switcha. True Colors będzie miało premierę już 10 września, a Remastered Collection jeszcze w tym roku.

Już 23 czerwca switchowcy zagrają w nową odsłonę Worms. Ciekawe jak wyglądać będzie wydajnośc w tej grze.

Astria Ascending to z kolei gra rpg, która dostępna będzie niemal na każde urządzenie do grania, czyli Xboxy (będzie w Game Pass), Switcha, PS4 i PS5 oraz PC.

Nową jakość w serii Metroid ma zapewnić Dread. Gra dostępna będzie od 8 października. To platformówka w której znajdziemy również elelementy 3D. Dread jest bezpośrednią kontynuacją Metroid Fusion z 2002 roku, która wydana została na Game Boy Advance.

Pokazano również, według przewidywań, drugą część Breath of the Wild. Gra ukaże się w przyszłym roku. 

Pozostając przy temacie Zeldy Nintendo ogłosiło, że zamierza wypuścić reedycję konsolki Game&Watch z okazji 35. rocznicy powstania gry The Legend of Zelda. Urządzenie jest oczywiście identyczne jak to, które wydane zostało z okazji 35. urodzin Mario i nawiązuje do klasycznych handheldów sprzedawanych od 1980 roku. Game&Watch Zelda zawierać będzie klasyczne The Legend of Zelda, kontynuację Zelda II: The Adventure of Link oraz The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Bedzie również gra Vermin w której bohaterem gry będzie Link.

Na Switch ukaże sie również Two Point Campus (w przyszłym roku), zremasterowana seria od Sega Super Monkey Ball Banana Mania (5 października), Mario Party Superstars (premiera 29 października) oraz Just Dance 2022, Cruisin Blast, Dragon Ball Z: Kakarot (24 września), Mario Golf: Super Rush, Monster Hunetr Stories 2 (9 lipca) oraz Wario Ware: Get it together (10 września). 12 listopada na Switchu ukaże się również Shin Megami Tensei V.