Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077 ma wrócić do PS Store 21 czerwca

Michał Miśko
Opublikowano

Przez jednych kochana, przez innych znienawidzona. Gra Cyberpunk 2077 wraca do Playstation Store.

Po pół roku od usunięcia ze sklepu Sony Cyberpunk 2077 ma wrócić. Portal Polygon, powołując się na źródła w CD Projekt, twierdzi, że gra wróci do PS Store 21 czerwca. Polski deweloper ma być w stałym kontakcie z Sony i informować go o wszystkich poprawkach, które trafiają do gry. 

Cyberpunk 2077 po niemal 10 latach prac miał premierę w grudniu zeszłego roku. Długo wyczekiwana przez graczy gra okazała się jednak pełna błędów i w zasadzie niegrywalna na konsolach na które de facto została stworzona, czyli Playstation 4 oraz Xboxach One. Gra była na tyle niedokończona, że tuż po premierze CD Projekt zaoferował wszystkim niezadowolonym z zakupu możliwośc zwrotu i odzyskania pieniędzy. Gra została wycofana ze sklepu Sony 17 grudnia, tydzień po premierze. Sam CD Projekt z kolei został pozwany przez amerykańskiego akcjonariusza, który zarzucał polskiej firmie, że ta zataiła przed premierą prawdziwy wygląd gry i jej działanie, co spowodowało późniejszy spadek cen akcji. Cyberpunk 2077 okazał się jednak, mimo wszystko, sprzedażowym hitem. Już pod koniec 2020 roku CD Projekt informował o sprzedaży 13 milionów kopii swojej najnowszej gry. Obecnie nadal trwają prace nad poprawkami do gry oraz nad wersjami na konsole nowej generacji. W tak zwanym międzyczasie CDP zrezygnował już jednak z trybu multiplayer w Cyberpunku.