Wydrukuj tę stronę

Steam Deck w sprzedaży od grudnia

Michał Miśko
Opublikowano
Steam Deck w sprzedaży od grudnia
Steam Deck

Steam Deck ma rywalizować ze Switchem. Nową konsolę przenośną kupimy w sklepach od grudnia, ale już teraz można składać zamówienia przedpremierowe.

Steam Deck to nowa, przenośna konsola wyposażona w procesor AMD Zen 2 oraz układ graficzny RDNA 2 i 16 GB pamięci RAM. Konsolę będzie można kupić w trzech wariantach, najtańszy, z pamięcią wewnętrzną 64 eMMC GB to koszt 1899 złotych. Konsola w wersji 256 GB NVMe SSD to już koszt 2499 złotych, a najdroższy model, z 512 GB NVMe SSD, 3099 złotych. Z każdym modelem w komplecie dostaniecie etui oraz ładowarkę. Zamówienia przedpremierowe można już składać na stronie sklepu Steam (druga tura rezerwacji możliwa będzie 18 lipca). W sklepach stacjonarnych Steam Deck dostępne będzie od grudnia.

Na zdjęciu tył konsoli przenośnej Steam Deck

Steam Deck wyposażony będzie również w 7 calowy ekran z odświeżaniem 60 Hz. Na obudowie znajdziecie złącze na słuchawki i USB typu C. Konsola ma również mikrofon oraz łącznośc bluetooth. Kontrolery nie będą odłączane, jak w przypadku Switcha, ale konsolka wyposażona będzie również w panel dotykowy. Na tyle konsoli znajdziecie oczywiście spusty i bumpery.

Osobno w sprzedaży będzie również stacja dokująca z dwoma portami USB w wersjach 2.0 i 3.0. Konsolę za pomocą doka będzie można podłączyć do telewizora za pomocą kabla HDMi.

Co ciekawe, Steam Deck ma zapewniać pełną zgodność z grami dostepnymi na Windows, a gracz nie będzie zmuszony kupować na nowo posiadanych już tytułów. Kompatybilność ma zapewniać mechanizm o nazwie Proton, będący częścią systemu operacyjnego SteamOS. 

Na grafice cennik konsoli Steam Deck w trzech wariantach

 

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy