Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

PS5 i Xboxy Series X i S najszybciej sprzedającymi się konsolami Sony i Microsoftu

Michał Miśko
Opublikowano
PS5 i Xboxy Series X i S najszybciej sprzedającymi się konsolami Sony i Microsoftu
PS5 vs. Xbox

Konsole Playstation 5 i Xboxy Series X i S to najszybciej sprzedające się konsole Sony i Microsoftu w historii.

Sony ujawniło, że sprzedało już 10 milionów konsol Playstation 5. To o dwa miliony konsol więcej, niż w kwietniu, kiedy wyniki wskazywały na sprzedaż na poziomie 7,8 miliona. Zapewne sprzedałoby się ich więcej, gdyby nie chroniczny brak konsol PS5 na rynku. Niemniej sprzedaż na tym poziomie oznacza, że konsola dziewiątej generacji od Sony jest najszybciej sprzedającą się konsolą tego producenta w historii.

 

Nie inaczej jest również na drugim biegunie. Satya Nadella, prezes Microsoftu, w trakcie prezentacji wyników finansowych swojej firmy za czwarty kwartał przedstawił również poziom sprzedaży Xboxów Series X i S i wskazał, że obecna generacja to dla Microsoftu również najszybciej sprzedające się konsole w historii marki Xbox. Analityk rynku, Daniel Ahmad, szacuje, że Microsoft do kończa czerwca sprzedał ok. 6,5 milionów egzemplarzy swojej konsoli. Dla Microsoftu to wzrost przychodów ze sprzedaży sprzętu o 20 procent kwartał do kwartału. Przypomnijmy tylko, że w tym samym okresie czasu Xbox One sprzedał się w 5,7 milionach egzemplarzy, a jego poprzednik, Xbox 360, w 5 milionach egzemplarzy. Microsft przestał podawać dokładne słupki sprzedażowe w czasach Xboxa One.

Sony pochwaliło sie jeszcze inną rekordową sprzedażą. Tytuł startowy PS5, Spider-Man: Miles Morales, sprzedał się już w 6,5 milionów sztuk i jest absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o gry dedykowane PS5. Mający premierę w ubiegłym miesiącu Ratchet & Clank: Rift Apart sprzedał się do tej chwili również w imponującej liczbie 1,1 miliona sztuk.