Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

GTA 5 wciąż sprzedaje się świetnie

Michał Miśko
Opublikowano
GTA 5 wciąż sprzedaje się świetnie
GTA 5

GTA 5 było już za darmo i jest w Game Passie, ale gra Rockstara wciąż sprzedaje się świetnie, pomimo swoich siedmiu lat na karku.

Z przedstawionego przez Take-Two Interactive raportu finansowego za drugi kwartał wynika, że GTA 5, gra, która swoją premierę miała siedem lat temu i jeszcze na konsolach siódmej generacji, czyli Xboxie 360 i PS3, wciąż świetnie się sprzedaje. Wynikom sprzedaży nie przeszkodziło nawet to, że Grand Theft Auto 5 było już dostępne za darmo, a obecnie grać można w ramach abonamentu na xboxowym Game Passie. GTA 5 jest w tej chwili drugą, po Minecrafcie, najlepiej sprzedającą się grą w historii.

GTA 5 sprzedało się w 150 milionach egzemplarzy i od lidera dzieli je już tylko 50 milionów sztuk. Cała seria GTA, dzięki niesamowitym wynikom piątki, jest już szóstą serią gier najlepiej sprzedających się w historii, póki co, z wynikiem 350 milionów kopii. GTA ma oczywiście jeszcze szansę na spore poprawienie tych wyników, ponieważ nowa wersja gry na konsole Playstation 5 oraz Xboxy Series X i S pojawi się już jesienią tego roku. 

Jednak take-Two to nie tylko GTA. Firma poinformowała rownież o niezłych wynikach sprzedaży swoich innych, popularnych tytułów. NBA2K21 sprzedało się w 11 milionach egzemplarzy, a cała seria NBA 2K osiągnęła już sprzedaż na poziomie 112 milionów kopii. W niezłej formie jest również marka The Red Dead z której Redemption 2 znalazło 38 milionów nabywców. Cała seria dobiła tym samym do 60 milionów sprzedanych kopii. Seria Borderlands? Proszę bardzo, Pponad 71 milionów sprzedanych kopii z 13 milionowym słupkiem sprzedaży samych Borderlandswó drugich. Przy okazji Take_two potwierdziło również wydanie spin offu serii - Tiny Tina's Wonderlands - na początku przyszłego roku.

W raporcie wspomniano również o serii gier strategicznych Sid Meier's Civilization, która do tej pory sprzedała się w 58 milionach egzemplarzy. Take-Two w trakcie prezentacji wspomniało również o swoich planach. A te są ambitne. To wydanie do końca roku fiskalnego 2024 aż 62 gier, z czego 21 planowanych jest już na przyszły rok fiskalny.