Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Darmowe GTA V przyniosło Epicowi 7 milionów nowych użytkowników

Michał Miśko
Opublikowano
Darmowe GTA V przyniosło Epicowi 7 milionów nowych użytkowników
GTA V

Nie jest chyba dla nikogo tajemnicą, że w rozdawaniu darmowych gier przez Epic kryje się pewien plan. I ten plan działa, jak pokazuje przykład GTA V, które w ubiegłym roku również znalazło się wśród gier, które przez tydzień mozna było pobierać zupełnie bez opłaty.

Proces Epic Games z Apple przynosi co raz to nowe, ciekawe informacje. Dla nikogo chyba nie jest tajemnicą, że Epic Games, który w każdy czwartek prezentuje nową grę lub gry do pobrania całkowicie za darmo ma w tym swój cel. Tym celem jest oczywiście zdobywanie nowych klientów swojego sklepu. W ubiegłym roku, kiedy do Epic Games za darmo trafiło GTA V, choć to gra nie nowa, to producent z Cary w Stanach Zjednoczonych zaliczył gigantyczny wzrost rejestracji nowych użytkowników. GTA V było pod tym względem rekordowe i liczba nowych użytkowników sięgnęła 7 milionów. Tuż po dodaniu do biblioteki gier darmowych produkcji Rockstar serwery Epic Games na kilka godzin zostały, z uwagi na gigantyczny ruch, zablokowane. Z GTA konkurować mogą, jednak z dużo mniejszym wynikiem, jedynie Civilization 6, która dała Epicowi 2,5 miliona nowych użytkowników oraz Subnautica, która przyniosła milion nowych rejestracji.

Aktualnie, jak podaje Epic, miesięczna liczba aktywnych użytkowników serwisu wynosi 58 milionów. To o dwa miliony więcej od ostatniego razu, kiedy przedstawiano tego typu dane. To spowolnienie w stosunku do okresu od grudnia 2019 do grudnia 2020, kiedy w ciągu jednego miesiąca przybywało średnio około 2 milionów użytkowników. Bezpośrednim konkurentem Epic Store na tym polu jest najpopularniejsza tego typu platforma, czyli Steam. Projekt Valve jest jednak na tym polu bezkonkurencyjny i miesięcznie odwiedza go aż 120 milionó użytkowników.