Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W Chinach dzieci mogą grać tylko 3 godziny tygodniowo

Michał Miśko
Opublikowano

W Chinach czas spędzany przez dzieci na graniu regulowany jest już przez rząd. Powodem wprowadzenia tak srogich restrykcji jest rosnąca ilość uzależnień wśród młodych ludzi.

Dzieci w wieku poniżej 18 roku życia w Chinach mogą spędzać na graniu w gry wideo jedynie godzinę dziennie, pomiędzy 20 i 21 w piątek, sobotę oraz niedzielę i w święta państwowe. Firmy, które dostarczają tego typu rozrywkę (Tencent, NetEase) i działają na terenie Chin muszą wprowadzić do swojej polityki odpowiednie zmiany. To zaostrzenie restrykcji, które w Państwie Środka istniały do tej pory i wynosiły 1,5 godziny online w ciągu tygodnia.

Chiny chcą również dotrzeć do rodziców oraz szkół, żeby jeszcze skuteczniej walczyć z rozprzestrzeniającą się plagą uzależnień od elektronicznej rozrywki. Nowe restrykcje zostały wprowadzone miesiąc po tym, jak w Chinach gry sieciowe nazwano opium duchowym, a temat podchwyciły media niemal na całym świecie. Bo zawsze dobrze jest uderzyć w gry wideo, które rzekomo deprawują najmłodsze umysły. 

O grach, filmach, książkach i technologiach rozmawiamy w podcaście Zero-jedynkowy. Wpadnij, posłuchaj, zasubskrybuj. Jesteśmy na Spotify i innych agregatorach podcastowych.