Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji nie wyjdą w tym roku

Michał Miśko
Opublikowano
Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na konsole nowej generacji nie wyjdą w tym roku
CD Projekt

CD Projekt poinformował dziś, że wersje gier Cyberpunk 2077 i Wiedźmin 3 na nowe generacje konsol nie ukażą się w tym roku, jak pierwotnie zakładano.

Jak wyglądała premiera gry Cyberpunk 2077 i z jaką grą w dniu premiery mieliśmy do czynienia nie trzeba nikomu przypominać i nie będziemy pastwić się po raz kolejny nad CD Projektem z tej przyczyny. Po premierze, w styczniu tego roku, CD Projekt opublikował grafikę z osią czasu na której prezentowano plany studia na kolejne aktualizacje feralnej gry. Wielu graczy czekało również na zapowiedzianą i darmową aktualizację gry na konsole nowej generacji. Cyberpunk 2077 dopiero na Xboxach Series X i S oraz na PS5 ma pokazywać prawdziwe pazury. Aktualizację, według planów ze stycznia, przewidywano na drugą połowę tego roku, choć już na początku roku były osoby, które przewidywały, że to się nie uda. No i, nie uda się. CD Projekt poinformował dziś na Twitterze, że w tym roku ani Cyberpunk, ani Wiedźmin 3, w wersjach na next geny nie ukażą się.

Nową datą premiery Cyberpunka 2077 na konsole PS5 i nowe Xboxy jest pierwszy kwartał przyszłego roku. Na odświeżonego Wiedźmina 3 będziemy z kolei czekać dłużej, bo do drugiego kwartału 2022 roku. Jeśli oczywiście tym razem uda się polskiemu studiu dotrzymać terminów.

Ostatni patch, oznaczony numerem 1.31, wydany został w połowie września. Cd projekt każdorazowo z aktualizacją publikuje również listę poprawionych elementów w grze, która każdorazowo jest imponująca, co z kolei pokazuje jak bardzo Cyberpunk 2077 był grą niedopracowaną w momencie premiery. Nie może więc dziwić, że wersja na next geny w tym roku nie ukaże się, bo zwyczajnie deweloper nie chce już popełnić tych samych błędów.

 technologia i rozrywka