Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

X edycja największego w Europe konkursu dla niezależnych twórców gier wideo

Michał Miśko
Opublikowano
X edycja największego w Europe konkursu dla niezależnych twórców gier wideo
Pixel Heaven 2022

W trakcie tegorocznego Pixel Heaven odbędzie się również jubileuszowa, dziesiąta, edycja największego w Europie konkursu dla niezależnych twórców gier wideo.

Zgłoszenia do konkursu Pixel Awards Europe 2022 są otwarte. To największy w Europie konkurs dedykowany niezależnym twórcom gier. Zwycięzców poznamy w trakcie 10. PIXEL HEAVEN 2022 GAMES FESTIVAL & MORE, które odbędzie się 10-12 czerwca 2022 r. w Warszawie.

Pixel Awards Europe to konkurs skierowany do niezależnych twórców gier, którzy mogą zmierzyć się w jednej z trzynastu kategorii. Do udziału mogą przystąpić wszystkie gry, które nie były dostępne na rynku do 30 września 2021 r. Termin zgłoszeń upływa 16 maja. Jury wybierze nominowane gry w każdej z kategorii, a ich twórcy otrzymają nieodpłatnie stoisko na 10. PIXEL HEAVEN 2022 GAMES FESTIVAL & MORE w sekcji Finalists Show. Tam będą prezentować swoje produkcje graczom, mediom, wydawcom i inwestorom. Uroczysta gala wręczenia statuetek i nagród zwycięzcom zaplanowana jest na 11 czerwca.

KATEGORIE KONKURSOWE

Big Fish Grand Prix
Indie Grand Prix
Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
Best Art (najlepsza oprawa wizualna)
Best Audio (najlepsza oprawa audio)
Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
Nagroda Publiczności Festiwalu

KATEGORIE DODATKOWE

Best Story (najlepszy scenariusz)
Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
Big Bang! (największe zaskoczenie)
Best Student (najlepszy projekt studencki)
Total Blackout (najlepsza gra planszowa)

JURY

Marcin Borkowski
Dawny redaktor naczelny legendarnego Top Secretu, obecnie autor magazynu PIXEL.

Asia Buganik
W branży wystarczająco długo, by odróżnić A od Ą. Wcześniej w cdp.pl, QLOC, Crunching Koalas, a od 2018 na pokładzie GOG, gdzie zajmuje się global PR i marketingiem oraz badaniami konsumenckimi. Wielka fanka indyków i kotów.

Marcin Drews
Dziennikarz, pisarz, scenarzysta, nauczyciel akademicki, specjalista ds. PR i nowych mediów, współpracownik magazynu PIXEL, wielbiciel gier. Twórca przygodówek niezależnych.

Liz Katrin
Wokalistka i twórczyni muzyki do gier wideo i filmów. Geek, nerd, gamerka. Śpiewa w przeróżnych stylach i językach (również fikcyjnych) oraz udziela głosu postaciom z gier.

Michał Król
Pasjonat i kolekcjoner polskich gier, dziennikarz promujący rodzime produkcje i firmy z gamedevu. Redaktor i analityk PolskiGamedev.pl i twórca bloga Graczpospolita.pl. Współprowadzący audycji Giermasz w Radiu Szczecin, gdzie prowadzi także kącik „Gramy po polsku” poświęcony polskim grom. Członek redakcji miesięcznika PSX Extreme, recenzent i autor stałej rubryki „Dobre, bo polskie”. Webmaster oraz specjalista ds. nowych i social mediów.

Krzysztof Maliński
W branży gier od kilkunastu lat. Zajmował się designem, zarządzaniem projektami oraz programowaniem. Aktualnie Senior Programista w Huuuge Games. Jako wykładowca na bydgoskim UTP prowadzi zajęcia z zakresu projektowania i programowania gier oraz współpracuje ze specjalizacją Gamedec na bydgoskim UKW. „Po godzinach” twórca niezależny w Insane Code.


Artur Maksara
Z branżą gier związany od 2009 roku. Członek i współzałożyciel Fundacji Indie Games Polska. Zaczynał jako tester QA oraz specjalista od lokalizacji i tłumaczeń, później zajmował się m.in. projektowaniem poziomów i produkcją Shadow Warrior 1 i 2. Obecnie Senior Developer Relations Manager w Intelu.

Jakub Marszałkowski
Organizator Game Industry Conference, jeden z założycieli i członek Rady Fundacji Indie Games Polska, badacz i wykładowca na Wydziale Informatyki Politechniki Poznańskiej. Wyróżniony Doroczną Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jako organizator i promotor wspierający polskich twórców gier.

Paweł Schreiber
Prowadzi bloga Jawnesny.pl, wybitny znawca gier i popkultury, wykładowca Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego, autor miesięcznika PIXEL.

Agnieszka Szóstak
W branży gier od zawsze, choć początkowo była to raczej nieformalna relacja. Redaktorka strony internetowej Adventure Zone i współautorka magazynu CD Action. Przez kilka lat pracowała jako PR Specialist w studiu CD Projekt RED, odpowiadając za serię Wiedźmin i Cyberpunk 2077. Teraz zarządza własną firmą PR Outreach, pomagając niezależnym deweloperom skutecznie komunikować świat o ich niesamowitych grach.

Rafał Szrajber
Organizator konkursu Zespołowego Tworzenia Gier Komputerowych oraz konkursu Game Graphics Contest, branżowych inicjatyw dedykowanych studentom i uczniom. Wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz Instytutu Informatyki Politechniki Łódzkiej, gdzie prowadzi zajęcia z zakresu narracji poprzez przestrzeń oraz projektowania gier. Ambasador edukacji branżowej i współpracy międzyuczelnianej. W wolnym czasie niezależny twórca ukierunkowany na wykorzystanie dziedzictwa jako nośnika soft power.

Mateusz Witczak
Wydawca PolskiGamedev.pl. Krytyk, felietonista, dziennikarz, przez wiele lat szef działu publicystyki w miesięczniku „CD-Action”. O grach pisał m.in. w „Playu”, „PC Formacie” i „Playboksie”, a także na łamach WP, Interii i Onetu. Współpracuje z Dwutygodnikiem, a w „Polityce” publikuje teksty poświęcone mniejszościom i wykluczeniu.

Kuba Wójcik
Jeden z założycieli i Prezes Zarządu Fundacji Indie Games Polska, która powstała w celu wspierania polskich twórców gier wideo. Główną rolą Fundacji jest pomoc w procesie zdobywania wiedzy branżowej, kreowania marki, promocji oraz sprzedaży. Laureat nagrody Special Recognition Awards of the Year 2017, przyznanej za szczególny wkład w rozwój branży gier.

 

 technologia i rozrywka