Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Cena konsoli Nintendo Playstation przekroczyła 1,3 miliona złotych

Cena konsoli Nintendo Playstation przekroczyła 1,3 miliona złotych
Cena konsoli Nintendo Playstation przekroczyła 1,3 miliona złotych
Retro jest w cenie.

Współpraca Sony i Nintendo przy stworzeniu wspólnej konsoli do gier sięga jeszcze roku 1988. Do roku 1991 obie strony zaprzeczały jednak takiej współpracy aż do  momentu w którym Sony zaprezentowało na targach CES projekt Famicoma wyposażonego w czytnik CD-ROM. Konsolę nazwano Play Station. Dzień po tej prezentacji Nintendo ogłosiło jednak zerwanie partnerstwa z Sony i stworzenie nowej konsoli wspólnie z Philipsem. Szef Sony, Norio Ohga, z informacji tej nie był, co wiadome, zbytnio zadowolony. Zirytowano go do tego stopnia, że polecił Kenowi Kutaragi stworzenie nowego projektu PlayStation, który konkurował by z Nintendo. Reszta jest historią.

Nintendo Playstation aukcja

Ze współpracy Sony i Nintendo powstało 200 prototypów konsoli PlayStation. Jedna z nich wystawiona została na aukcji w serwisie Heritage Auctions i w tej chwili osiągnęła cenę 350 tysięcy dolarów. Obecnym właścicielem konsoli jest Terry Diebold. Najwyższa oferta zakupu z kolei ma należeć do Palmera Luckey, założyciel firmy Oculus (obecnie to własność Facebooka). O tym, że to właśnie on wygrywa w tej chwili aukcję Nintendo Playstation poinformował na Twitterze.

Obecna cena była by rekordem jeśli chodzi o sprzedaż przedmiotów związanych z rynkiem gier wideo. Co ciekawe, obecny właściciel konsoli Nintendo Playstation miał rzekomo wcześniej odrzucić ofertę kupna prototypu za 1,2 miliona dolarów.


Wspomóż rozwój serwisu, sprawdź nasz profil na Patronite: