Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Netflix wyprodukuje anime w świecie Splinter Cell

  • Gry
  • Opublikowano

Netflix stworzy serial animowany osadzony w uniwersum Splinter Cell.

Variety donosi, że Netflix podpisał umowę na stworzenie serialu animowanego osadzonego w świecie, który znamy z gier Splinter Cell. Za produkcję będzie odpowiedzialny scenarzysta Jahna Wicka, Derek Kolstad. Zaplanowano na ten moment dwa sezony serialu, łacznie 16 odcinków. Daty premiery jednak na razie nie znamy.

Bohaterem serialu, podobnie jak gier, ma być Sam Fisher, doskonale wyszkolony agent fikcyjnej agencji Third Echelon.

Pierwsza gra z serii Splinter Cell wydana została w 2002 roku na platformy Xbox, PS2, GameCube, GBA i pecety. Po sukcesie tytułu wydano cztery kolejne gry w ostępach jednorocznych. W 2010 roku wydano Splinter Cell: Conviction. Ostatni duży tytuł z serii to Blacklist, który w 2013 roku debiutował na PS3, Xboxie 360, Wii U oraz PC. Od tego czasu Ubisoft nie wydaje się zainteresowany rozwijaniem franszyzy. W planach był także film fabularny osadzony w uniwersum gier, z rolą Sama Fishera łączony był Tom Hardy, ale od 2012 roku projekt jest nieaktywny.