Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ennio Morricone nie żyje. Jego muzyka wykorzystywana była również w grach

Ennio Morricone nie żyje. Jego muzyka wykorzystywana była również w grach
Ennio Morricone Zdjęcie autorstwa Nicolasa Guerina

W Rzymie w wieku 91 lat zmarł Ennio Morricone.

Włoski kompozytor i dyrygent, Ennio Morricone, zmarł dziś w Rzymie w wieku 91 lat. 

Morricone napisał muzykę do ponad 500 filmów. Ponad 70 z nich zdobyło prestiżowe nagrody w kategoriach związanych z muzyką filmową. Napisał muzykę, miedzy innymi, do wszystkich obrazów Sergio Leone, Giuseppe Tornatore, muzykę do The Battle of Algiers, Dario Argento's Animal Trilogy, 1900, Exorcist II, Days of Heaven, kilku wielkich dzieł kina francuskiego, takich jak La Cage aux Folles I, II, III i Le Professionnel, oraz filmów The Thing, The Mission, The Untouchables, Mission to Mars, Bugsy, Disclosure, In the Line of Fire, Bulworth, Ripley's Game. Był również laureatem Oscara za muzykę do filmu The Hatefull Eight w 2016 roku. Jego utwór główny do filmu Dobry, Zły i Brzydki uważany jest za najbardziej wpływową ściężkę dźwiękową w historii kina.

Muzyka Ennio Morricone wykorzystywana była również w grach wideo. Jego utwory pojawiły się w takich tytułach jak Cogans Run z 1987 roku, Darkwatch, Alfa Romeo Racing Italiano z 2005 roku, The Crazed Chicken z 2006 roku, Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots z 2008 roku, Endless Ocean: Blue World z 2009, Blur z 2010 oraz Metal Gear Solid 5: Ground Zeroes z 2014 roku.

Żegnaj mistrzu.