Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Gambit Królowej rekordowym serialem Netflixa

W ciągu 28 dni od premiery Gambit Królowej pobił wszystkie dotychczasowe rekordy Netflixa.

Gambit Królowej to globalny fenomen. Oryginalny serial Netflixa zajął miejsce w Top 10 materiałów tego serwisu strumieniującego w 92 krajach, a w 63 z nich zajął najwyższą pozycję na liście. W ciągu zaledwie 28 dni od momentu premiery obejrzano go w 62 milionach gospodarstw domowych, co czyni go najpopularniejszym, oryginalnym serialem Netflixa od momentu powstania tej usługi. Serial przypadł do gustu wszystkim, zarówno krytykom, jak i zwykłym widzom, osiągając średnią ocenę w popularnym serwisie Rotten Tomatoes na poziomie 100 procent.

Serial Gambit Królowej opowiada historię dziewczynki, która po śmierci matki trafia do sierocińca, gdzie zainteresuje się grą w szachy. Ta typowo, zdawałoby się, męska gra, odciśnie znaczne piętno na całym jej przyszłym życiu. W głównej roli występuje Anya Taylor-Joy. W jednej ze znaczących ról występuje również Marcin Dorociński.

Serial spowodował również kilka skutków ubocznych. Nowela (autorstwa Waltera Tevisa) na podstawie której powstał uzyskała wg New York Timesa status bestsellera, 37 lat po swojej premierze. W wyszukiwarce Google popularność haseł dotyczących szachów podwoiła się, natomiast fraza how to play chess osiągnęła najwyższy od 9 lat poziom zainteresowania. Sprzedaż zestawów do gry w szachy w serwisie eBay wzrosła o 250 procent a ilość graczy w serwisie chess.com wzrosła pięciokrotnie.