Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

HBO Max lawinowo rośnie. Czyżby efekt Wonder Woman?

Liczba klientów HBO Max w Stanach Zjednoczonych rośnie.

Nie wiadomo czy to efekt pandemii i zmiany przyzwyczajeń, czy też efekt tego, że począwszy od Świąt Bożego Narodzenia, poprzez cały rok 2021, wszystkie premiery filmów ze stajni Warner obejrzeć będzie można jednocześnie w kinie i na platformie HBO Max. Ta jednak rośnie dość gwałtownie. Jahn Stankey, CEO AT&T, właściciela HBO, w trakcie trwania UBS Global TMT Conference, powiedział, że usługa streamingowa HBO Max urosła od końca września z poziomu 8,6 miliona użytkowników do 12,6 miliona obecnie. Samo HBO Max uruchomione zostało w USA niedawno, 27 maja.

O tym, że HBO Max będzie domem kinowych premier przez cały 2021 rok poinformowano również niedawno. Już wcześniej jednak zapowiedziano, że najbliższa, duża premiera od WarnerMedia odbędzie się zarówno w kinach, tych, które z uwagi na pandemię zostaną otwarte oraz na platformie HBO. Chodzi o film Wonder Woman 1984, który pierwotnie miał pojawić się na dużych ekranach 5 czerwca. Później datę tę przełożono na 14 sierpnia, a następnie ogłoszono, że premiera odbędzie się dopiero jesienią, 2 października. Ostatecznie ustalono, że premiera nastąpi w pierwszy dzień Świąt. HBO Max dostępne będzie również w Polsce, zastąpi u nas usługi HBO Go i HBO Now, ale na Wonder Woman jeszcze się nie załapiemy. W Stanach Zjednoczonych HBO Max zrezygnowało również, idąc przykładem Netflixa, z darmowego miesięcznego dostępu dla nowych abonentów.

Z oficjalnych informacji wynika, że usługa pojawi się w Europie, ale dopiero w drugiej połowie 2021 roku. Nie są na ten moment znane również ceny abonamentów HBO Maxa w Polsce, ani to czy w usłudze tej w naszym kraju będą dostępne polskie produkcje oryginalne HBO. Z oryginalnych produkcji HBO Max zapowiedziano do tej pory Close enough, Zwariowane melodie czy Wychowane przez wilki.