Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Remake Mortal Kombat z datą premiery

Michał Miśko
Opublikowano

Remake Mortal Kombat ma już datę premiery.

Nie jak pierwotnie zapowiadano 15 stycznia (choć mówiło się też o 5 marca), a 16 kwietnia przyszłego roku swoją premierę będzie miał remake filmu Mortal Kombat. Będzie to debiut reżyserski Simona McQuoida, ale za całość produkcji odpowiada bardziej doświadczony James Wan, który w przeszłości odpowiadał za takie filmy jak Aquaman czy Szybcy i wściekli 7. Scenariusz napisał Greg Russo, a film otrzyma kategorię R więc możemy spodziewać się,po raz pierwszy, fatality na ekranie.

O nowym obrazie osadzonym w świecie Mortal Kombat mówiło się oddekady. Zmieniały się jednak plany i nazwiska reżyserów. W 2011 Warner i New Line Cinema ogłosili, że obraz wyreżyseruje Kevin Tancharoen, twórca krótkometrażowego Mortal Kombat: Rebirth. Producenci i reżyser rozstali się jednak dwa lata później. Kolejne dwa lata później do projektu zatrudniono Wana, a w roku 2016 ogłoszono, że reżyserem nowego MortalKombat będzie McQuoid. Zdjęcia ruszyły dopiero w roku 2019.

Pierwszy film oparty na hitowej serii gier komputerowych swoją premierę miał w 1995 roku. Przy budżecie ok. 18 milionów dolarów dzieło Paula W.S. Andersona zarobiło ponad 122 miliony dolarów, co plasuje go obecnie na 1134 miejscu w rankingu najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Dla prawdziwych fanów jednak nie ma to znaczenia, bo w ich pamięci pozostają kultowe postaci grane przez, wspomnianego już, Tagawę, Christophera Lamberta, Robina Shou czy Bridgette Wilson. W roku 1997 premierę miał sequel Mortal Kombat o podtytule Annihilation. Ten obraz zebrał już znacznie gorsze recenzje i kolejne części już nie powstały.

W nowym filmie w rolach głównych zobaczymy Jessicę McNamme, Hiroyuki Sanadę, Tananobu Asano, Joe Taslima, Ludi Lina, czy Josha Lawsona. W roli Shang Tsunga wystąpi Chin Han. 16 kwietnia 2021 roku film będzie miał premierę w kinach oraz w HBO Max, zgodnie z ogłoszoną niedawno polityką WarnerMedia.