Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Pierwszy zwiastun filmu Mistrz

Michał Miśko
Opublikowano
Pierwszy zwiastun filmu Mistrz
Piotr Głowacki jako Tadeusz Pietrzykowski

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu Mistrz, opowiadającego historię Tadeusza Pietrzykowskiego.

Jeszcze w tym roku, jeśli to będzie w ogóle możliwe, w kinach ma pojawić się film Mistrz z Piotrem Głowackim w roli głównej. Obraz w reżyserii Macieja Barczewskiego opowiadać będzie historię Teddy'ego, czyli Tadeusza Pietrzykowskiego, pięściarza, który osadzony w niemieckim obozie zagłady Auschwitz pięściami zdobywa szacunek i przetrwanie. Dziś w sieci pojawił się pierwszy zwiastun tego filmu, Data to nie przypadkowa. 27 stycznia mija bowiem 76 lat od momentu wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.

Oprócz Głowackiego w Mistrzu wystąpią Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Marian Dziędziel, Piotr Witkowski, Rafał Zawierucha, Marcin Czarnik i Jan Szydłowski. Za scenariusz odpowiedzialny jest również Maciej Barczewski.

Film ma wejść do kin 3 września 2021 roku.

Co ciekawe, w 2021 roku ma mieć premierę również inny, bliźniaczo podobny, jeśli chodzi o opowiadaną historię, film Harry Haft. Tytułowy bohater to również pięściarz (ta historia również oparta jest na prawdziwych wydarzeniach), urodzony w Bełchatowie polski Żyd Hercka Haft, który osadzony w niemieckim obozie koncentracyjnym toczył organizowane przez SS walki. Według różnych źródeł stoczył 75 pojedynków nie przegrywając żadnego. Po wojnie wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie rozpoczął zawodową karierę walcząc, m.in. ze słynnym Rocky Marciano. W postać Hafta wcieli się Ben Foster.