Wydrukuj tę stronę

Kajko i Kokosz już na Netflix

Michał Miśko
Opublikowano
Kajko i Kokosz już na Netflix
Kajko i Kokosz

Kajko i Kokosz, serial animowany na podstawie komiksu Janusza Christy, zadebiutował dziś na Netflixie.

Dwóch słowiańskich wojów robi wszystko, co w ich mocy, aby obronić swój gród — Mirmiłowo — przed zakusami złowrogich zbójcerzy. Tak, nie przewidzieliście się. To opis serialu animowanego Kajko i Kokosz, który juz dziś (28 lutego) debiutuje na Netflixie. Pierwszy sezon składający się z pieciu odcinków (około kwadransa długości każdy) jest już dostępny w serwisie. 

Komiks Kajko i Kokosz pojawił się po raz pierwszy w latach 80. Wcześniej, jeszcze w latach 70. przygody dzielnych, słowiańskich wojów ukazywały się na łamach Wieczoru Wybrzeża i Sztandaru Młodych. Kilka lat temu Szkoła latania Kajko i Kokosz trafiła do kanonu lektur szkolnych dla szkoły podstawowej. 

Serial Netflixa ściśle bazuje na pierwowzorze, ale język opowiadanej historii został nieco uwspółcześniony. Pierwsza część serialu powstała jednak wyłącznie na bazie oryginalnej twórczości Janusza Christy. W polskiej wersji językowej Kajko i Kokosz mówią głosami Artura Piontka i Michała Pieli. W serialu znajdziecie również głosy Jarosława Boberka, Grzegorza Pawlaka, Anny Apostolakis, Eryka Lubosa, Macieja Kosmali, Agaty Kuleszy, a także Krzysztofa Zalewskiego i Abelarda Gizy.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy