Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Creed 3 z datą premiery. Potwierdziły się też plotki dotyczące reżysera

Michał Miśko
Opublikowano
Creed 3 z datą premiery. Potwierdziły się też plotki dotyczące reżysera
Grafika z filmu Creed 2

Creed 3 ma już datę premiery i nazwisko reżysera.

Produkcję trzeciego filmu o Adonisie Creedzie, syna Apollo Creeda z filmów Rocky, oficjalnie potwierdzono w lutym. Ogłoszono również wtedy, że za scenariusz trzeciej odsłony Creeda odpowiedzialny będzie Zach Baylin. Od tamtej pory krążyły również plotki, że film ten może być debiutem reżyserskim Michaela B. Jordana, który gra również główną rolę Adonisa. The Hollywood Reporter potwierdził dziś, że tak właśnie się stanie.

Reżyseria zawsze mnie inspirowała, ale czekałem z tym na odpowiedni moment. Creed 3 to jest ta chwila. To czas, kiedy wydoroślałem i wiem kim jestem, sam siebie kształtuję, rozwijam się zawodowo. I uczę się od najlepszych, Ryana Cooglera, czy ostatnimi czasy od Denzela Washingtona oraz innych, wielkich reżyserów - powiedział Jordan.

Creed 3 ma już również datę premiery. Film wejdzie do kin 23 listopada 2022 roku. Do swoich ról powrócą również Tessa Thompson i Phylicia Rashad. Brak jest jak na razie oficjalnych informacji, czy w trzecim Creedzie również pojawi się Rocky Balboa.  Sam Stallone dla którego wcielenie sie w postać Rocky'iego w 1976 roku było trampoliną do przeogromnej kariery i pieniędzy już w maju ubiegłego roku (w trakcie live na Instagramie) powiedział, że prawdopodobnie nie wcieli się ponownie w najsłynniejszego, filmowego boksera w najnowszym filmie o Adonisie Creedzie. To chyba byłaby duża strata dla filmu. Scenariusz Creeda 3 napisze wspomniany Zach Baylin, wespół z Keenanem Cooglerem. Zarys historii nakreślił już Ryan Coogler, ale tutaj również brak bliższych szczegółów w tym momencie.

Poprzednie dwie części Creeda z 2015 i 2018 roku reżyserowane były przez Ryana Cooglera i Stephena Caple'a Jr. i okazały się sporymi sukcesami. Filmy te zarobiły łącznie około 400 milionów dolarów.