Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Premiera Mortal Kombat już za miesiąc

Michał Miśko
Opublikowano

Wszyscy, którzy oglądali w kinie pierwszy film Mortal Kombat z 1995 roku zapewne skreślają już dni w kalendarzu.

Miesiąc pozostał do premiery Mortal Kombat, rebootu filmu z 1995 roku. Pokolenie, które oglądało pierwowzór w kinach zapewne skreśla już dni do 16 kwietnia. Premiera będzie to zresztą dość nietypowa, film pojawi się jednocześnie w kinach (jeśli jakiekolwiek z powodu pandemii będą otwarte) i w usłudze HBO Max (na razie niedostępnej w Polsce). Decyzję o wydaniu wszystkich premier 2021 roku równocześnie w sieci Warner podjął na początku grudnia zeszłego roku. Najnowsze produkcje mają być dostępne na płatnej platformie HBO przez miesiąc, a następnie mają na jakiś czas zniknąć z serwisu. Pierwsze kroki w tym kierunku WarnerMedia podjęło jeszcze w 2020 roku. Wonder Woman 1984 miał jednocześnie premierę w kinach i HBO Max 25 grudnia.

Najnowszy zwiastun nie wygląda już tak fatalnie, jak poprzedni, choć Raiden wciąż (moim zdaniem) wygląda kiepsko. Fabuła rebootu skupia się postaci, której nie znajdziecie ani w pierwowzorze filmowym, ani w grach spod znaku Mortal Kombat. Zawodnik MMA Cole Young, nieświadomy swojego dziedzictwa, musi stawić czoła Shang Tsungowi oraz jego wysłannikowi, wojownikowi Sub-Zero. Cole Young, pod okiem i wespół z innymi wojownikami znanymi z gry, musi przygotować się do turnieju w zaświatach. W filmie, oprócz wspomnianych już Raidena, Sub-Zero, Shang Tsunga i Cole'a Younga zobaczymy Liu Kanga, Kung Lao, Sonię Blade, Jaxa, Kabala, Milenę, Kano i Goro. Reżyserem filmu jest debiutant Simon McQuoid, ale za całość produkcji odpowiada bardziej doświadczony James Wan, który w przeszłości odpowiadał za takie filmy jak Aquaman czy Szybcy i wściekli 7. Scenariusz napisał Greg Russo i Dave Callaham, a film otrzyma kategorię R.

O nowym obrazie osadzonym w świecie Mortal Kombat mówiło się od dekady. Zmieniały się jednak plany i nazwiska reżyserów. W 2011 Warner i New Line Cinema ogłosili, że obraz wyreżyseruje Kevin Tancharoen, twórca krótkometrażowego Mortal Kombat: Rebirth. Producenci i reżyser rozstali się jednak dwa lata później. Kolejne dwa lata później do projektu zatrudniono Wana, a w roku 2016 ogłoszono, że reżyserem nowego MortalKombat będzie McQuoid. Zdjęcia ruszyły dopiero w roku 2019.

Pierwszy film oparty na hitowej serii gier komputerowych swoją premierę miał w 1995 roku (dostępny na Netflix). Przy budżecie ok. 18 milionów dolarów dzieło Paula W.S. Andersona zarobiło ponad 122 miliony dolarów, co plasuje go obecnie na 1134 miejscu w rankingu najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Dla prawdziwych fanów jednak nie ma to znaczenia, bo w ich pamięci pozostają kultowe postaci grane przez, wspomnianego już, Tagawę, Christophera Lamberta, Robina Shou czy Bridgette Wilson. W roku 1997 premierę miał sequel Mortal Kombat o podtytule Annihilation. Ten obraz zebrał już znacznie gorsze recenzje i kolejne części już nie powstały.

W nowym filmie w rolach głównych zobaczymy Jessicę McNamme, Hiroyuki Sanadę, Tananobu Asano, Joe Taslima, Ludi Lina, czy Josha Lawsona. W roli Shang Tsunga wystąpi Chin Han.