Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Godzilla vs. Kong

Michał Miśko
Opublikowano

Godzilla vs. Kong zanotowało najlepszy weekend otwarcia w trakcie pandemii. Co prawda nie jest jakiś specjalny wyczyn, ale zawsze.

32,2 miliona dolarów przychodu zanotował film Godzilla vs. Kong w trakcie wielkonacnego weekendu otwarcia w Stanach Zjednoczonych. To rekord wśród filmów (tych kilku), które miały swoją premierę w czasie trwania pandemii. Serwis Comscore podaje, że w Ameryce Północnej w miniony weekend otwarte było jedynie 55 procent kin w porównaniu z rokiem 2019. W ciągu pierwszych pięciu dni na ekranach film Adama Wingarda zarobił w USA i Kanadzie 48,5 miliona dolarów.

Na rynku międzynarodowym film o pojedynku Godzilli z King Kongiem zarobił dodatkowe 71,6 miliona dolarów. Dla analityków w Stanach Zjednoczonych dobry wynik z box office'u Godzilla vs. Kong jest zapowiedzią powolnego powrotu do normalności na rynku filmowym. Film Wingarda był wyświetlany jednocześnie w kinach oraz w usłudze HBO Max. WarnerMedia zapowiedziało już jednak, że tegoroczny eksperyment jednoczesnych premier online i w kinach nie będzie kontynuowany po zakończeniu 2021 roku.