Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

To tylko plotki. Hugh Jackman może wrócić jako Wolverine

Michał Miśko
Opublikowano

Hugh Jackman pożegnał się z rolą Wolverine'a w 2017 roku świetnym Logan. Najnowsze plotki mówią jednak o tym, że aktor rozważa powrót do roli, którą odgrywał od niemal dwudziestu lat.

Nie powinno się plotkować i staramy się rzadko to robić, ale plotka o powrocie Hugh Jackmana do roli Wolverine'a jest po prostu tak interesująca, że informacja o tym sama się pisze. Jackman, który ma obecnie 52 lata i ostatnie niemal 20 spędził w świadomości widzów jako Wolverine z postacią rosomaka pożegnał się w 2017 roku, z przytupem, filmem Logan. Od tego czasu fani na całym świecie tworzą internetowe grupy i piszą petycje o jego powrocie, nie wyobrażając sobie nikogo innego w tej roli. Jackman początkowo jednoznaczny w swoim stanowisku w ostatnim czasie, jak podają różne źródła, skłaniałby się do powrotu do swojej kultowej roli tylko w przypadku dobrego scenariusza.

Największym argumentem Jackmana przeciwko powrotowi jest fakt, że Wolverine zginął na końcu filmu Logan i przywracanie go do życia deprecjonowało by w jakiś sposób dzieło Jamesa Mangolda. Specjaliści Marvel Studios jednak i na takie problemy mają rady i osadziliby Wolverine'a w innym kontynuum czasowym. Pomimo tego, że Jackman podobno oficjalnie obecnie przygląda się planom Marvela i nie mówi ostatecznego nie, to naszym zdaniem jego powrót do głównej roli jest mało prawdopodobny. Jackman jako Logan być może jednak wystąpi w jakiejś mniejszej roli, nawet epizodycznej, w nadchodzących projektach Disney'a, być może nawet kolejnym Deadpoolu.

Jackman rolę Wolverine'a grał osiem razy. Po raz pierwszy na ekranach kin pojawił się w roku 2000 w filmie X-Men. Jeszcze przed premierą filmu Logan, w 2015 roku, Jackman zapytany o to kogo widziałby jako swojego następcę wskazał na... Toma Hardy'ego. Hardy jednak od 2018 roku kojarzony jest z rolą Eddiego Brocka i Venoma. Filmy Venom, premiera drugiej części już we wrześniu tego roku, nie wchodzą jednak do oficjalnego uniwersum Marvela.