Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Amazon również inwestuje w podcasty

Michał Miśko
Opublikowano

Amazon nabył właśnie platformę do hostingu i monetyzacji podcastów. Suma przejęcia nie została ujawniona.

Amazon Music zaczął oferować podcasty dopiero we wrześniu ubiegłego roku, ale od tamtego czasu nabył już sieć podcastową Windery, a teraz platformę hostingową służącą również do monetyzacji, Art19. W ten sposób Amazon może publikować podcasty, a następnie sprzedawać w nich reklamy, co zresztą już robi, a wszystko to we własnym ekosystemie.

Podobna sytuacja dotyczy również platformę Spotify, która jest właścicielem platformy hostingowej Anchor, która zakupiono w 2019 roku, a także Gimlet Media i Parcast oraz Megaphone, czyli bezpośredniej konkurencji do Art19. Podcasty wciąż rosną więc w siłę, są i będą znaczącym graczem na rynku rozrywki i nauki.

A jeśli już o podcastach i Spotify mowa, to na tej właśnie platformie słuchać możecie naszego zero-jedynkowego podcastu. Razem z Dominikiem Trzemielewskim rozmawiamy o technologii, grach, książkach, komiksach i szeroko pojętej popkulturze. Zapraszamy.