Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Suicide Squad zalicza drugi najgorszy start w historii DCEU

Michał Miśko
Opublikowano
The Suicide Squad zalicza drugi najgorszy start w historii DCEU
Suicide Squad

Tylko jeden film w historii rozszerzonego uniwersum DC miał gorszy weekend otwarcia niż The Suicide Squad Jamesa Gunna.

Przychody z weekendu otwarcia w USA The Suicide Squad Jamesa Gunna rozczarowują. Film zarobił jedynie 26,5 miliona dolarów i jest to drugi najgorszy wynik w historii rozszerzonego uniwersum DC (DCEU). Gorzej radziła sobie jedynie Wonder Woman 1984, która debiutowała jednak na ekranach kin w znacznie gorszym, jeśli chodzi o pandemię, momencie. WW1984 w trakcie pierwszego weekendu wyświetlania przyniosło 16,7 miliona dolarów. Na całym świecie The Suicide Squad przyniósł do tej pory przychody na poziomie nieco ponad 72 milionów dolarów (z czego 35 mln. w ten weekend), ale film ten jest wyświetlany juz nieco dłużej w niektórych krajach, jak np. we Francji czy Wlk. Brytanii (w Polsce od 6 sierpnia).

Budżet produkcji Warnera zamknął sie w kwocie 185 milionów dolarów i sukces, w trakcie weekendu otwarcia, przewidywano po osiągnięciu ok. 40 milionów dolarów przychodów. Dla porównania Czarna wdowa osiągnęła taki właśnie wynik, a najnowszy film z Dwaynem Johnsonem i Emily Blunt, Jungle Cruise, w premierowy weekend przyniósł twórcom 35 milionów dolarów. Jednak film Gunna jest mimo wszystko tego weekendu najbardziej kasowy - druga, wspomniana już Przygoda w dżungli, w trakcie drugiego weekendu na ekranach zdołała zgromadzić 15 milionów dolarów w kasach kin, a film Old, jedynie 4,1 miliona dolarów.

A czy The Suicide Squad to dobry film? Oczywiście o gustach się nie dyskutuje, krytycy oceniają jednak dzieło twórcy Strażników galaktyki bardzo dobrze. Widzowie i uzytkownicy Rotten Tomatoes również, film ma średnią ocen na poziomie 84 procent. W sieci pojawiają się oczywiście krytyczne opinie na temat tego obrazu, ale to zdecydowanie lepszy film niż Suicide Squad z 2016 roku i, jeśli jesteście fanami komiksowych historii, to zdecydowanie warto na seans się udać. Weźcie jednak pod uwagę, że film otrzymał oznaczenie R, a więc przeznaczony jest dla widzów dorosłych. I to również wpływać może na niższe, niż zakładane, wpływy do kas. Podobnie jak jednoczesna premiera w kinach i w usłudze HBO Max.