Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Trailer nowego Matrixa już jutro

Michał Miśko
Opublikowano
Trailer nowego Matrixa już jutro
Matrix

Juz jutro w sieci pojawi się zwiastun nowego Matrixa. Czwartą odsłonę kultowej serii zapowiedziano 20 lat po premierze pierwszego filmu.

Warner Bros. na fali powrotu do popularności Keanu Reevesa wraca do uniwersum Matrixa. Czwarty film z serii, o tytule The Matrix Resurrections powstaje pod okiem Lany Wachowski i z udziałem gwiazd oryginalnego filmu, Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. W pisaniu scenariusza Lanie Wachowski pomagali Aleksandar Hemon i David Mitchell. W sieci ukazał się krótki teaser, a zwiastun ma pojawić się jutro, tj. 9 września. O tym, że nowy Matrix powstaje informowaliśmy w 2019 roku.

Pierwszy Matrix miał swoją premierę 31 marca 1999 roku. Film ten okazał się dziełem kultowym, wywarł ogromny i niezaprzeczalny wpływ na kulturę, technologię i przemysł filmowy. Z budżetem 63 milionów dolarów zarobił 463 miliony dolarów. Wydany na DVD był pierwszym filmem sprzedanym w ponad milionie egzemplarzy, a następnie pierwszym, który przekroczył granicę trzech milionów sprzedanych egzemplarzy. Matrix zgarnął także 4 nagrody Oscara, z Keanu Reevesa zrobił jeszcze większą gwiazdę, a cytaty z filmów znane są w każdym zakątku świata. Kolejne dwie odsłony nie były już tak przełomowe, ale znowu przyciągnęły do kin miliony widzów. Łącznie trylogia sióstr (braci) Wachowski zarobiła 1,6 miliarda dolarów na całym świecie.

Czy nowy Matrix sprosta legendzie pierwszej części i zadowoli gusta fanów? O tym przekonać mamy się już 17 grudnia na kiedy zaplanowano datę premiery Zmartwychwstań.