Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

The Matrix Resurrections

Michał Miśko
Opublikowano
The Matrix Resurrections
Matrix

Warner Bros. na fali powrotu do popularności Keanu Reevesa wraca do uniwersum Matrixa. Premiera The Matrix Resurrections 22 grudnia. 

Z pierwszego zwiastuna dowiadujemy się, że Neo żyje w Matrixie, bierze niebieskie pigułki i spotyka Trinity, która go nie zna, bo oboje zyją w Matrixie. Jednak Neo spotyka też Morfeusza, albo kogoś kto ma być nowym (innym? młodszym?) Morfeuszem i cały bałagan zaczyna się od nowa.

Czwarty film z serii, o tytule The Matrix Resurrections powstał pod okiem Lany Wachowski i z udziałem gwiazd oryginalnego filmu, Keanu Reevesa oraz Carrie-Anne Moss. W pisaniu scenariusza Lanie Wachowski pomagali Aleksandar Hemon i David Mitchell. 

Pierwszy Matrix miał swoją premierę 31 marca 1999 roku. Film ten okazał się dziełem kultowym, wywarł ogromny i niezaprzeczalny wpływ na kulturę, technologię i przemysł filmowy. Z budżetem 63 milionów dolarów zarobił 463 miliony dolarów. Wydany na DVD był pierwszym filmem sprzedanym w ponad milionie egzemplarzy, a następnie pierwszym, który przekroczył granicę trzech milionów sprzedanych egzemplarzy. Matrix zgarnął także 4 nagrody Oscara, z Keanu Reevesa zrobił jeszcze większą gwiazdę, a cytaty z filmów znane są w każdym zakątku świata. Kolejne dwie odsłony nie były już tak przełomowe, ale znowu przyciągnęły do kin miliony widzów. Łącznie trylogia sióstr (braci) Wachowski zarobiła 1,6 miliarda dolarów na całym świecie.