Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Producenci serialu Squid Game podali prawdziwy numer telefonu. Telefon wciąż dzwoni

Michał Miśko
Opublikowano
Producenci serialu Squid Game podali prawdziwy numer telefonu. Telefon wciąż dzwoni
Wizytówka z serialu Netflixa Squid Game

Zazwyczaj numery telefonów, które są podawane w filmach czy serialach są fałszywe i dodzwonienie się na nie nie jest możliwe. Czasem jednak ktoś popełnia błąd i zamieszcza w produkcji numer telefonu, kóry na co dzień używany jest przez jakieś osoby prywatne czy firmę. A potem film czy serial staje sie hitem i właściciel feralnego numeru ma spory problem.

W Stanach Zjednoczonych filmowcy mają jasne wytyczne dotyczące użycia numerów telefonów w swoich produkcjach. Te zaczynają się trzema piątkami i bardzo mało prawdopodobne jest, aby dzwoniąc na taki numer podany w filmie czy serialu, dodzwonić się do prawdziwego użytkownika danego numeru. W Korei, gdzie nakręcono najnowszy hit Netflixa, serial Squid Game, funkcjonują podobne wytyczne - zapisane nawet w przepisach - które nakazują użycie w produkcji numerów z puli nieużywanych. Niestety, ktoś z ekipy produkcyjnej Squid Game zignorował te wytyczne i na wizytówce w serialu podano numer należący do kobiety mieszkającej na terenie Korei Południowej. W zasadzie to zrezygnowano z trzech pierwszych cyfr numeru, które w Korei oznaczają prefiks terytorialny. Taki zabieg spowodował jednak, że można dodzwonić się na numer lokalny, czego właśnie doświadcza opisywana, pechowa Koreanka.

Kobieta skarży się, że od momentu premiery serialu, każdego dnia, otrzymuje tysiące telefonów i wiadomości tekstowych, niemal przez całą dobę. Jak tłumaczy, nie ma możliwości zmiany obecnego numeru telefonu, ponieważ korzysta z niego ponad 10 lat i byłoby to niezwykle kłopotliwe, bo numer służy jej również do celów służbowych. Koreańskim mediom kobieta powiedziała również, że z powodu ciekawości ludzi, a także ich mniej lub bardziej wyrafinowanych żartów, bateria jej telefonu musi byc doładowywana kilka razy w ciągu dnia.

Producenci Squid Game są świadomi problemu. Netflix zapowiedział już edycję materiałów w trybie pilnym w każdej scenie w której widoczny jest feralny numer, ale zdaje się, że sytuacja wymkneła się już spod kontroli. Według koreańskiego prawa ujawnienie czyjegoś numeru telefonu to wykroczenie z tytułu złamania przepisów dotyczacych ochrony danych osobowych, jakie funkcjonują w Korei. 

Opisywana kobieta nie jest jedyną ofiarą popularności Squid Game. The Korea Times opisuje również sytuację człowieka, którego numer telefonu różni się od tego podanego na ekranie zaledwie jedną cyfrą, ale pomimo tego on również otrzymuje w ciągu dnia setki połączeń i wiadomości. Reuters donosi, że Netflix zaoferował kobiecie, której numer telefonu został omyłkowo podany na ekranie najpierw równowartość 839 dolarów zadośćuczynienia, a następnie 4196 dolarów. Odpowiednio są to kwoty miliona i 5 milionów wonów. 

Squid Game to obecnie jeden z największych hitów Netflixa. Swoją premierę serial miał 17 września. Opowiada historię rozgrywającą się w alternatywnym świecie w którym grupa ludzi zostaje zaproszona do turnieju w którym rywalizują w grach znanych z dzieciństwa, a stawką są ogromne pieniądze. Szybko okazuje się jednak, że przegrany traci dosłownie wszystko.

O filmach, grach, książkach i technologiach rozmawiamy w podcaście Zero-jedynkowy. Wpadnij, posłuchaj, zasubskrybuj. Jesteśmy na Spotify i innych agregatorach podcastowych.