Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Resident Evil: Welcome to Racoon City

Michał Miśko
Opublikowano
Resident Evil: Welcome to Racoon City
Resident Evil: Welcome to Racoon City

Niecałe dwa miesiące pozostały do premiery kinowego rebootu serii Resident Evil. 

Sony pokazał dziś zwiastun nadchodzącej produkcji, rebootu kinowego Resident Evil o podtytule Welcome to Racoon City. Jak sam tytuł wskazuje akcja filmu toczy się w Racoon City, a głównymi postaciami w obrazie Johannesa Robertsa (scenariusz i reżyseria) są Claire Redfield, Leon Kennedy, Jill Valentine i Chris Redfield.

Akcja filmu będzie toczyć się w staczającym się mieście, gdzie siedzibę niegdyś miała świetnie prosperująca firma farmaceutyczna Umbrella Coroporation. Zniknięcie firmy pozostawiło miasto na skraju upadku... ze złem czającym się gdzieś w ukryciu. Kiedy zło z ukrycia wychodzi grupa ocalałych ludzi musi pracować razem, by odkryc prawdę.

Marka Resident Evil w ostatnim czasie przeżywa spory renesans. W maju ukazała się kolejna, ósma już gra z serii Resident Evil, a w lipcu na Netflixie premierę miał serial Resident Evil: Infinite Darkness. Pod koniec października z kolei na gogle Oculus zadebiutuje swego czasu bardzo wysoko oceniana czwarta część serii RE. Premierę Welcome to Racoon City przewidziano na 24 listopada. Będzie to reboot serii, która obecnie liczy już sześć - od złych po tragiczne -  filmów. Pierwszy pochodzi z roku 2002, ostatni z roku 2016. Rolę Alice we wszystkich dotychczasowych filmach odtwarzała Milla Jovovich. W nowej produkcji role Claire powierzono Kayi Scodelario.