Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowy Superman jest biseksualny

Michał Miśko
Opublikowano
Nowy Superman jest biseksualny
Jon Kent to nowy Superman źródło: DC Comics

Nowa seria komiksów o Supermanie opowiada historię Jona Kenta, syna Clarka Kenta - pierwszego Supermana i dziennikarki Lois Lane. W nowym wydaniu okaże się, że Superman jest osobą biseksualną.

Po wyeksploatowaniu postaci Supermana - przybysza w planety Krypton, który na Ziemi wiedzie podwójne życie, to w postaci skromnego reportera Clarka Kenta, to w postaci nadczłowieka ratującego ludzkość - scenarzyści DC Comics przekazali pałeczke obrońcy ludzkości i czerwoną pelerynę jego synowi, Jonowi Kentowi. Tak powstała seria komiksów Superman: Son of Kal-El. W nowych zeszytach poznajemy również postać różowłosego reportera Jay'a Nakamurę, który zaprzyjaźnia się z Jonem.

W najnowszym, listopadowym numerze, fanów Supermana czeka niespodzianka. Okaże się, że relacja Jona i Jay'a nie jest platoniczna. Syn syna Kryptona okaże się bowiem osobą biseksualną.

Zawsze mówiłem, że wszyscy potrzebujemy bohatera i każdy ma prawo mieć takiego bohatera z którym się utożsami. Cieszę się, że zdanie to podziela również DC Comics. Superman, jako symbol, zawsze stał w imię nadziei, prawdy i sprawiedliwości. Dziś ten symbol reprezentuje jeszcze więcej. Dziś jeszcze więcej osób może utożsamiać się z najpotężniejszym bohaterem komiksów, powiedział na łamach DCComics.com autor scenariusza serii, Tom Taylor.

W ostatnich czasach wprowadzanie wątków homo czy biseksualnych miało już miejsce w komiksach DC. Jeden z Robinów (pomocników Batmana), Tim Drake, umawiał się w celach miłosnych z mężczyzną, a Kobieta Nietoperz, Kate Kane była już, na kartach komisów, w związku z kobietą. Homoseksualny związek w świecie DC łączy również Harley Quinn, niegdyś dziewczynę Jokera, z Poison Ivy.

Superman, nadczłowiek, pochodzący z odległej planety Krypton, którego charakteryzuje supersiła, umiejętność latania, rentgen w oczach oraz jeszcze kilka przydatnych w walce ze złem cech w popkulturze pojawił się na kartach pierwszego wydania komiksu Action Comics, 30 czerwca 1938 roku. Postać wykreowana przez Jerrego Siegela i Joe Shustera zapoczątkowała także erę popularności na superbohaterów, która zasadniczo trwa do dziś i to dziś właśnie ma się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Na pewnym etapie postac Supermana, jako Clarka Kenta, zastąpiono jego synem ze związku z Lois Lane.

W Polsce postać Supermana pojawiła się równo 31 lat temu wraz z zeszytami komiksów wydawanymi od 1 czerwca 1990 roku przez TM - Semic.