Wydrukuj tę stronę

Nowy Superman jest biseksualny

Michał Miśko
Opublikowano
Nowy Superman jest biseksualny
Jon Kent to nowy Superman źródło: DC Comics

Nowa seria komiksów o Supermanie opowiada historię Jona Kenta, syna Clarka Kenta - pierwszego Supermana i dziennikarki Lois Lane. W nowym wydaniu okaże się, że Superman jest osobą biseksualną.

Po wyeksploatowaniu postaci Supermana - przybysza w planety Krypton, który na Ziemi wiedzie podwójne życie, to w postaci skromnego reportera Clarka Kenta, to w postaci nadczłowieka ratującego ludzkość - scenarzyści DC Comics przekazali pałeczke obrońcy ludzkości i czerwoną pelerynę jego synowi, Jonowi Kentowi. Tak powstała seria komiksów Superman: Son of Kal-El. W nowych zeszytach poznajemy również postać różowłosego reportera Jay'a Nakamurę, który zaprzyjaźnia się z Jonem.

W najnowszym, listopadowym numerze, fanów Supermana czeka niespodzianka. Okaże się, że relacja Jona i Jay'a nie jest platoniczna. Syn syna Kryptona okaże się bowiem osobą biseksualną.

Zawsze mówiłem, że wszyscy potrzebujemy bohatera i każdy ma prawo mieć takiego bohatera z którym się utożsami. Cieszę się, że zdanie to podziela również DC Comics. Superman, jako symbol, zawsze stał w imię nadziei, prawdy i sprawiedliwości. Dziś ten symbol reprezentuje jeszcze więcej. Dziś jeszcze więcej osób może utożsamiać się z najpotężniejszym bohaterem komiksów, powiedział na łamach DCComics.com autor scenariusza serii, Tom Taylor.

W ostatnich czasach wprowadzanie wątków homo czy biseksualnych miało już miejsce w komiksach DC. Jeden z Robinów (pomocników Batmana), Tim Drake, umawiał się w celach miłosnych z mężczyzną, a Kobieta Nietoperz, Kate Kane była już, na kartach komisów, w związku z kobietą. Homoseksualny związek w świecie DC łączy również Harley Quinn, niegdyś dziewczynę Jokera, z Poison Ivy.

Superman, nadczłowiek, pochodzący z odległej planety Krypton, którego charakteryzuje supersiła, umiejętność latania, rentgen w oczach oraz jeszcze kilka przydatnych w walce ze złem cech w popkulturze pojawił się na kartach pierwszego wydania komiksu Action Comics, 30 czerwca 1938 roku. Postać wykreowana przez Jerrego Siegela i Joe Shustera zapoczątkowała także erę popularności na superbohaterów, która zasadniczo trwa do dziś i to dziś właśnie ma się lepiej, niż kiedykolwiek wcześniej. Na pewnym etapie postac Supermana, jako Clarka Kenta, zastąpiono jego synem ze związku z Lois Lane.

W Polsce postać Supermana pojawiła się równo 31 lat temu wraz z zeszytami komiksów wydawanymi od 1 czerwca 1990 roku przez TM - Semic.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy