Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Squid Game pobił wszelkie rekordy Netflixa

Michał Miśko
Opublikowano
Squid Game pobił wszelkie rekordy Netflixa
Squid Game

Squid Game obejrzało już 111 milionów widzów (gospodarstw domowych), co czyni go najpopularniejszą serią w historii Netflixa.

Squid Game pobił rekord serialu Brigderton, który dotychczas był najchętniej oglądaną serią na Netflix. Koreański serial osadzony w alternatywnej rzeczywistości w której, na odludnej wyspie, toczy się gry na smierć i życie obejrzano w 111 milionach gospodarstw domowych na całym świecie. Biorąc pod uwagę obecną liczbę subskrybentów tej usługi, ponad 200 milionów, jest to wynik niemal niewiarygodny. Popularność Squid Game spowodowała również wzrost cen akcji Netflixa. W pierwszym tygodniu października, dokładnie we wtorek, 5 października, kurs zanotował wzrost o ponad 5 procent, co było najwyższym wzrostem od 20 stycznia, kiedy kurs cen akcji spółki wzrósł aż o 17 procent. Dziś akcje Netflixa oscylują wokół 632 dolarów, wciąż z rekomendacją kupuj.

W drugim kwartale tego roku Netflix osiągnął wzrost przychodów o 19,4 procenta do 7,34 miliardów dolarów i zysku netto z 720 milionów dolarów do 1,35 miliarda dolarów. Wyniki za trzeci kwartał Netflix opublikuje 19 października. 

O filmach, grach, książkach i technologiach rozmawiamy w podcaście Zero-jedynkowy. Wpadnij, posłuchaj, zasubskrybuj. Jesteśmy na Spotify i innych agregatorach podcastowych.