Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Netflix stracił 200k subskrybentów

Michał Miśko
Opublikowano

Netflix w pierwszym kwartale tego roku stracił 200 tysięcy subskrybentów, pierwszy raz od dekady. Cena akcji streamingowego giganta momentalnie poszła w dół.

Netflix ogłosił, że w ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku stracił 200 tysięcy subskrybentów. Tak wynika z konfrontacji rzeczywistości z prognozami, według których Netflix od stycznia do końca marca miał urosnąć o 2,7 miliona nowych klientów. W rzeczywistości okazało się, że wzrost wynosi jedynie 2,5 miliona. Tuż po ogłoszeniu cena akcji firmy spadła aż o 25 procent. Ostatni raz, kiedy Netflix stracił klientów zdarzył się ponad 10 lat temu, w 2011 roku. 

Streaming jest popularny na całym świecie, a tytuły Netflixa znane w każdym zakątku. Wzrost przychodów jest jednak utrudniony, biorąc pod uwagę dość silną penetrację gospodarstw domowych, przy jednoczesnym, silnym trendzie dzielenia kont. W połączeniu z silną konkurencją pojawiają się problemy, napisano w liście do akcjonariuszy.

Po latach oporów względem umieszczania reklam w serwisie dyrektor generalny przyznał również, że Netflix bada nowe możliwości uzyskania przychodu, przede wszystkim poprzez wprowadzenie tańszych subskrypcji, z występowaniem reklam właśnie. Netflix podał również, że w związku z wycofaniem się z rosyjskiego rynku firma straciła kolejne 700 tysięcy subskrybentów. W raporcie przeczytać można również, że spośród wszystkich 222 milionów domowych kont, ponad 100 milionów z nich to konta współdzielone, czyli coś z czym od jakiegoś czasu Netflix próbuje walczyć, utrudniając życie użytkownikom, poprzez wprowadzenie np. jednorazowych kodów logowania.

Aby zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku vod Netflix wciąż inwestuje również w nowe propozycje, choć te nie zawsze spotykają się z dobrym odbiorem widzów. Netflix w ostatnim czasie zwiększył swoje przychody o 10 procent, ale to i tak zbyt mało w porównaniu z tym, co oczekiwali analitycy. Tym samym dochód netto na koniec marca spadł o 6,4 procenta, do 1,6 miliarda dolarów, z poziomu 1,7 miliarda dolarów porównując z tym samym okresem rok wcześniej.

 

 

 technologia i rozrywka