Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Disney Plus rośnie na spadkach Netflixa

Michał Miśko
Opublikowano

Disney Plus korzysta na stagnacji, jaka ogarnęła Netflixa i w ostatnim kwartale usługa ta zdołała przekonać do siebie prawie 8 milionów nowych użytkowników.

Netflix jest niekwestionowanym liderem na rynku usług wideo na życzenie. Amerykański kolos ma obecnie ok. 222 milionów klientów, ale zaczyna dostawać zadyszki i, według ostatnich raportów, stracił sporą ilość klientów w porównaniu do tego, co mówiły prognozy. Cena akcji Netflixa zareagowała na to momentalnie spadkiem, a sami szefowie serwisu rozważają i zapowiadają, między innymi, wprowadzenie tańszych abonamentów, ale z możliwością wyświetlania reklam przed seansem, a także uszczelnienie polityki dzielenia kont na której potencjalnie tracą, każdego miesiąca, miliony dolarów.

Tymczasem Disney Plus w ostatnim kwartale zyskał blisko 8 milionów subskrybentów i całkowita ilość klientów tej usługi sięga już prawie 138 milionów na całym świecie. W stosunku rok do roku usługa Disneya urosła aż o 33 procent. Taki wzrost to efekt świetnych produkcji, przede wszystkim, stajni Marvel. Disny Plus w swojej ofercie ma wszystkie filmy superbohaterskie Marvela, ale również produkcje serialowe, takie jak chociażby hitowy ostatnio Moonknight. Co więcej, w ostatnich miesiącach Disney odzyskał pełne prawa licencyjne, np. do produkcji z postaciami Daredevila i Punishera, które czasowo wylicencjonowane zostały Netflixowi. Co ciekawe, pomimo takich wzrostów, Disney nie sprostał prognozom analityków, którzy przewidywali przychód tej firmy na poziomie nieco ponad 20 miliardów dolarów. Osiągnął on jednak poziom delikatnie niższy, bo 19,25 miliarda dolarów.

Usługa Disney Plus wkrótce pojawi się również w Polsce. Premiera przewidziana jest na 14 czerwca. Standardowa cena w dniu premiery wyniesie 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku opłaty rocznej.  Subskrybenci będą mieli dostęp do takich seriali jak Księga Boby Fetta i The Mandalorian oraz długo wyczekiwanego serialu Obi-Wan Kenobi. Ponadto zobaczą wspomnianego Moonknighat, serial produkcji Marvel Studios z Oscarem Isaakiem, a także nominowany do Nagrody Akademii film Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni z Simu Liu i Awkwafiną. Do 13 czerwca obowiązuje promocja, zgodnie z którą, roczna opłata abonamentowa za Disney Plus wynosi jedynie 229,90 zł, czyli klient otrzyma 12 miesięcy w cenie ośmiu.

 

 technologia i rozrywka