Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Tym razem to nie ekranizacja gry, a film o powstaniu gry

Michał Miśko
Opublikowano

Jesteśmy raczej przyzwyczajeni do ekranizacji gier, czego najnowszym przykładem jest zbierający dobre recenzje serial The Last of Us. Tym razem jednak będziemy mogli obejrzeć historię powstania gry. I to nie byle jakiej.

Hank Rogers to Amerykanin, który zapisał się na kartach historii tym, że spopularyzował grę Tetris. To między innymi on doprowadził do tego, że Tetris znalazł się na Game Boy'u. W tamtym czasie, a była to końcówka lat 80., do Tetrisa rościło sobie jednak prawo kilka innych firm, twórząc tym samym niesamowity bałagan prawny. Ale twórcą Tetrisa był zupełnie kto inny, radziecki programista Aleksiej Pażytnow, któremu zwrócono należne mu prawa dopiero 1996 roku.

Film Tetris, który swoją premierę będzie mieć 31 marca na platformie Apple TV+, opowiadać będzie właśnie o tym pierwszym, ale nie zabraknie również Pażytnowa. W roli Hanka Rogersa zobaczymy Tarona Egertona, scenariusz napisał Noah Pink, a za reżyserię wziął się Jon S. Baird.

Obecnie Tetris nie traci popularności. Wciąż jest to gra niezwykle wciągająca i dziś możemy zagrać w nią na każdym sprzęcie elektronicznym w setkach różnych wersji i kombinacji (ponad 50 platform w ponad 200 krajach, co potwierdza jedynie nosa, jakiego miał do niej Rogers). Tetris znaleźć można także we wszelkich zestawieniach najpopularniejszych gier wideo w historii. W zestawieniu 50 najlepszych gier w historii prestiżowego magazynu Time zajmuje czołowe miejsce. Na 35 lecie marki (w roku 2019) Tetris otrzymał także odświeżone logo.

 

 technologia i rozrywka