Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jon Bernthal wróci jako Punisher

Michał Miśko
Opublikowano

Jon Bernthal nie wystąpił w roli Punishera od blisko czterech lat. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego wersja tej brutalnej postaci pojawi się w serialu Daredevil: Born again.

Jon Bernthal zadebiutował w roli Franka Catle'a, aka Punisher, w 2016 roku w netflixowym serialu pod tym samym tytułem. Wystąpił w dwóch sezonach produkcji giganta streamingu, po czym Netflix stracił prawa do postaci Punishera i Daredevila na rzecz Disneya, który jest również właścicielem studia Marvel. Po raz ostatni Bernthal pojawił się w roli mściciela w 2019 roku. Teraz, po ogłoszeniu, że Daredevil będzie kontynuowany jako serial na platformie Disney+, a główna rola ponownie powierzona zostanie Charliemu Coxowi - zdążył już od tego czasu wystąpić w krótkim epizodzie w Spider-Manie: No way home - krążą plotki, graniczące jednak z pewnością, że Punisher również nie zmieni twarzy i pozostanie nim Jon Bernthal. Do swojej roli powróci również Vincent D'Onofrio, którego mieliśmy już okazję oglądać ponownie w roli Kingpina w produkcji Hawkeye.

Co ciekawe, do nowych produkcji prawdopodobnie nie wrócą inni aktorzy znani z netflixowego Daredevila, Elden Henson, który wcielał się w rolę Foggy'ego Nelsona oraz Deborah Ann Woll, która wcielała się w postać Karen Page. D'Onofrio i Cox, zanim pojawią się ponownie w produkcji o daredevilu, mają jeszcze znaleźć się w Echo, czyli kolejnej, serialowej produkcji rodem z MCU. Ta produkcja ma przygotować grunt właśnie pod Born again.

Produkcja serialu Daredevil ma się rozpocząć jeszcze w tym miesiącu w Nowym Jorku. Premiera przewidziana jest jeszcze na 2023 rok. 

Pod pseudonimem The Punisher kryje się Frank Castle, według serialowej wersji w której w tę rolę wciela się Bernthal, jest to były żołnierz piechoty morskiej, któremu wymordowano rodzinę i który postanawia wziąć sprawiedliwość w swoje ręce. Twórcą postaci Punishera był scenarzysta Gerry Conway oraz rysownicy John Romita Sr. i Ross Andru, a jego pseudonim wymyślił sam Stan Lee. Po raz pierwszy postać Punishera pojawiła się w 129. zeszycie serii The Amazing Spider-Man z 1974 roku. Dotychczas Punishera ekranizowano kilkakrotnie. W postać tę wcielali się Dolph Lundgren w 1989 roku, Thomas Jane w roku 2004, Ray Stevenson w roku 2008 i Jon Bernthal we wspomnianych serialach Netflixa.

Informację o tym, że Jon Bernthal wróci do roli Punishera podał The Hollywood Reporter.

 

 technologia i rozrywka