Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Dwa seriale technologiczne, które musisz obejrzeć
Halt and Catch Fire

Dwa seriale technologiczne, które musisz obejrzeć

Jeżeli jesteś chociaż w małym stopniu fanem technologii i tym samym lubisz czasem obejrzeć dobry serial to mam dla Ciebie dwie propozycje w których dosłownie się zakochałem. Oba te seriale mają za sobą już dwa sezony, a ja z niecierpliwością czekam na informacje o kolejnych epizodach.

Pierwszą moją propozycją jest (amerykański rzecz jasna) serial Halt and Catrch Fire. Zagadkowy tytuł to mityczna komenda języka maszynowego, która miała być obecna w wielu systemach począwszy od IBM System/360, a która miała prowadzić do samodestrukcji sprzętu (tak w wielkim skrócie). Na marginesie dodam tylko, że komenda ta nigdy nie została udokumentowana. Wracając do tematu. Akcja serialu rozpoczyna się w początkowych latach 80 ubiegłego wieku. Bohaterami serialu są niedoceniany inżynier, Gordon Clark oraz przebojowy wizjoner i manager, Joe MacMillan. Los rzuca ich obu do pracy w jednej firmie, skromnej Cardiff Electric. Wkrótce oboje rozpoczynają pracę nad klonem komputera IBM. I chociaż akcja serialu to czysta fikcja scenariusz jest napisane w ten sposób, że ma się wrażenie, że jest on oparty na faktycznych wydarzeniach. W serialu zresztą epizodycznie pojawiają się elementy, które faktycznie miały miejsce w tamtym czasie w światku elektroniki, jak np. debiut komputera Apple. Serial w mojej opinii jest wyśmienity i będę mocno rozczarowany jeśli okaże się, że AMC nie będzie kontynuowała jego produkcji. W polskiej telewizji dwa pierwsze sezony można było śledzić na antenie CBS Europa. Poniżej krótki materiał dotyczący tego serialu.

Silicon Valley
Silicon Valley

Drugą moją propozycją jest serial komediowy, osadzony w obecnych czasach, a jego akcja rozgrywa się w światku start upów i kalifornijskiej Doliny Krzemowej. To historia kilka osób, z niezdarnym Richardem na czele, którzy posiadając nadzwyczajne umiejętności programistyczne oraz rewolucyjny pomysł jednocześnie nie posiadają jakichkolwiek umiejętności biznesowych czy środków na start swojej firmy. Te dwie składowe powodują ciąg przezabawnych zdarzeń z szeroko pojętą informatyką w tle. Dolina Krzemowa (Silicon Valley), to właśnie tytuł tego serialu produkcji HBO, za sobą także ma już dwa sezony i pododobnie jak w przypadku Halt and Catch Fire na tę chwilę brak informacji o kolejnym sezonie. Dolinę Krzemową można było oglądać także w polskim HBO, a więc serial znajdziecie w aplikacji HBO Go, jeśli macie do niej dostęp. Poniżej także krótkie wideo. Gorąco polecam. Oba te seriale wypełniły mi pustkę, jaka nastała wraz z finałowym odcinkiem ostatniego sezonu Breaking Bad.