Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Netflix kupił Millarworld
Netflix kupił Millarworld

Netflix kupił Millarworld

Netflix ogłosił 7 sierpnia, że przejął wydawcę i twórcę komiksów Millarworld.

Millarworld to wydawnictwo komiksowe, które w 2004 roku założył Mark Millar, obecnie 47 letni Brytyjczyk, twórca i współtwórca takich komiksowych tytułów jak Ultimate X-Men czy Ultimate Fantastic Four. Spod Millarworld wyszły takie tytuły jak Kick-Ass, Wanted, Kigsman, Nemesis czy Hit-Girl. Kick-Ass, Wanted czy Kingsman to tytuły, które mają nawet swoje odpowiedniki w hollywoodzkich produkcjach. Millarworld został właśnie kupiony przez potentata rynku streamingu wideo Netflixa. Zakup ten z pewnością jest zapowiedzią jeszcze większej ilości produkcji o superbohaterach spod znaku Netflix Origins. Szczegóły zapewne poznamy już niebawem.

Okładka komiksu Kigsman: Secret Service
Okładka komiksu Kingsman: Secret Service | źródło: millarworld.tv

 

Netflix w tej chwili może pochwalić się już 100 milionami płatnych subskrybentów oraz produkcją takich hitów jak Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage czy The Defenders, serial którego premiera jeszcze w sierpniu. To jeśli chodzi o superherosów. Z innym mega produkcji wymienić należy chociażby House of Cards.

Wartość transakcji nie została ujawniona.