Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Pierwszy zwiastun Hurricane, filmu o Dywizjonie 303
Pierwszy zwiastun Hurricane, filmu o Dywizjonie 303

Pierwszy zwiastun Hurricane, filmu o Dywizjonie 303

W sieci pojawił się pierwszy zwiastun brytyjskiej produkcji o losach słynnego Dywizjonu 303, który w czasie Bitwy o Anglię święcił triumfy na brytyjskim niebie.

Pierwszy zwiastun brytyjskiego filmu Hurricane, opowiadającego historię dzielnych lotników Dywizjonu 303, pojawił się w sieci. Za reżyserię tego obrazu odpowiada David Blair, który do dyspozycji ma budżet około 10 milionów dolarów. W rolach głównych wystąpią Iwan Rheon, Milo Gibson (syn tego Gibsona), Stefanie Martini i Marcin Dorociński.

Dywizjon 303, a właściwie 303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki był to pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii. Była to najskuteczniejsza jednostka Aliantów w czasie Bitwy o Anglię, czyli kampanii powietrznej, głównie nad południową i centralną Anglią, toczoną pomiędzy niemiecką Luftwaffe a brytyjskim Royal Air Force w czasie II Wojny Światowej. W walkach powietrznych polscy piloci zniszczyli łącznie 298 maszyn wroga.

Pierwszy zwiastun Hurricane nie powala na kolana, ale na ostateczną ocenę poczekamy oczywiście do premiery. Ta przewidziana jest na 2019 rok. Marcin Dorociński w filmie Hurricane wcieli się w postać Kobry, czyli generała Witolda Urbanowicza, jednego z dowódców Dywizjonu 303, kawalera Virtuti Militari, Krzyża Walecznych, brytyjskiego Zaszczytnego Krzyża Lotnictwa, amerykańskiego Modelu Lotnictwa i chińskiego Krzyża Lotniczego.

 W pierwszym kwartale 2018 roku swoją premierę ma mieć jeszcze inny film opowiadający o legendarnym Dywizjonie. Będzie to kooprodukcja polsko - brytyjska, a za kamerą stanęli Denis Delić i Wiesław Saniewski. W rolach głównych, m.in, zobaczymy Macieja Zakościelnego i Piotra Adamczyka. Budżet tej produkcji to jedynie ok. 3.5 miliona dolarów.

Aktorzy na planie filmu Dywizjon 303, źródło: Piotr Fotek, Film Media S.A.