Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
10 lat od premiery Breaking Bad smakuje tak samo dobrze
10 lat od premiery Breaking Bad smakuje tak samo dobrze

10 lat od premiery Breaking Bad smakuje tak samo dobrze

Niewiarygodne, że od premiery serialu Breaking Bad minęło już 10 lat.

Breaking Bad, serial, który zmienił telewizję i sposób patrzenia na wieloodcinkowe twory, swoją premierę miał 10 lat temu. Trudno w to uwierzyć bowiem oglądany dziś przynosi tyle samo emocji, co w roku 2008. Sprawdziłem to na własnej skórze i po raz kolejny obejrzałem wszystkie, 62 odcinki serialu. Nie pozostaje mi napisać nic innego ponad to, co zostało już napisane tysiące razy na całym świecie. Dzieło Vince'a Gilligana to czysty geniusz.

Przemiana Waltera White'a, genialny montaż scen z wszystkich sezonów Breaking Bad

W rolę Waltera White'a, chemika, który z nauczyciela w liceum stał się najbardziej poszukiwanym przestępcą w Stanach Zjednoczonych wcielił się Brian Cranston. Jednak to Matthew Broderick lub John Cusack byli faworytami do wcielenia się w tą rolę. Głównie  z tego względu, że producenci chcieli zatrudnić gwiazdę do głównej roli. Cranston w tamtym czasie nie był powszechnie znany. Vince Gilligan naciskał jednak na jego kandydaturę, głównie z tego względu, że znał jego aktorskie możliwości, chociażby ze współpracy przy The X-Files.

Breaking Bad jest zresztą kopalnią tego typu anegdotek. Serial królował na antenie przez 5 lat, a więc trochę się tego uzbierało. Najciekawsze z nich to fakt, że kluczowa w serialu postać Jessie'go (Aaron Paul) miała zginąć pod koniec 1. sezonu. Znacznie mniejszą rolę w serialu miał odgrywać także Giancarlo Esposito, czyli serialowy Gus Fring. Ostatecznie obie te postaci pełniły kluczową rolę w produkcji. Widzowie niesamowicie zżyli się także z postacią Mike'a, granego przez Jonathana Banksa. Jego śmierć na ekranie przyniosła prawdziwe łzy całej produkcji. W serialu udział wzięli także Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte czy Bob Odenkirk i każda z granych przez tych aktorów postać odcisnęła wielkie piętno na całym serialu, stając się niezwykle wyrazistą i jedyną w swoim rodzaju.

Breaking Bad to łącznie 62 odcinki. Liczba 62 także nie jest tu przypadkowa. W układzie okresowym pierwiastków taką liczbę atomową ma Samar, który używany jest w trakcie terapii osób chorych na nowotwory, w tym nowotwory płuc, czyli taki na jaki cierpiał główny bohater serialu.

Jeśli ktoś z was nie oglądał jeszcze serialu Breaking Bad, to zazdroszczę. Macie przed sobą niesamowicie intensywną przygodę. Pustkę po obejrzeniu ostatniego odcinka nie da się tak szybko i łatwo wypełnić, ale namiastką tego może być spin off w postaci Better Call Saul. 4. sezon tego serialu zadebiutował pod koniec wakacji na Netflix. Także na tej platformie dostępne są wszystkie epizody BB.