Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W 1966 roku świat poznał serial Star Trek

Michał Miśko
Opublikowano
W 1966 roku świat poznał serial Star Trek
W 1966 roku świat poznał serial Star Trek 8.09.1966

8 września 1966 roku na ekranach telewidzów amerykańskich zadebiutował serial Star Trek.

Serial Star Trek (Star Trek: The Original Series) zadebiutował na antenie stacji NBC 8 września 1966 roku. Akcja serialu dzieje się w XXIII wieku i prezentuje przygody załogi kosmicznego statku Enterprise w czasie ich podróży międzygalaktycznych. W role główne wcielają się William Shatner, jako kapitan James T. Kirk, Leonard Nimoy, jako pierwszy oficer Spock i DeForest Kelley, jako Leonard McCoy. Twórcą serii był Gene Roddenberry.

Pierwotna seria emitowana była do czerwca 1969 roku. The Original Series to trzy sezony i łącznie 79 odcinków. W roku 1988 zaprezentowano jednak, nakręcony w 1964 roku, pilotażowy odcinek serialu, który nigdy wcześniej nie pojawił się na antenie żadnej z telewizji. Pierowtnie Star Trek nie zyskał dużej popularności, stąd jedynie trzy sezony spędzone w NBC. Niesamowitą popularność przyniosły mu dopiero liczne powtórki emitowane w Stanach Zjednoczonych.

W kolejnych latach z uwagi na rosnącą popularność powrócono do tematu Star Trek. W roku 1973 zaprezentowano animowaną serię Star Trek, a w roku 1987 swój debiut miała bodaj najbardziej popularna seria z Patrickiem Stewartem w roli głównej, Star Trek: The Next Generation. Seriale Star Trek to także emitowana w latach 1993 - 1999 seria Deep Space Nine, Enterprise, emitowane w latach 2001 - 2005 oraz Discovery, która zagościła na antenie w 2017 roku. Na motywach serii oryginalnej oraz The Next Generation nakręcono do tej pory także 13 filmów pełnometrażowych. Pierwszy w reżyserii Roberta Wise'a pochodzi z 1979 roku, ostatni do tej pory Star Trek Beyond to obraz z 2016 roku w reżyserii Justina Lin.

W sierpniu tego roku stacja CBS ogłosiła, że pracuje nad kolejną serią serialu w którym w rolę główną wcieli się ponownie Patrick Stewart. Jego premiera ma nastąpić w 2019 lub 2020 roku.

Patrick Stewart na swoim Twitterze ogłosił powrót do roli kapitana Jean-Luc Picarda w nadchodzącej serii przygód załogi statku Enterprise