Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Bird Box z rekordem Netflixa
Bird Box z rekordem Netflixa

Bird Box z rekordem Netflixa

Jedna z najnowszych propozycji Netflix, film Bird Box, został najchętniej oglądanym w historii w ciągu tygodnia od swojej premiery.

Netflix na twitterze podał, że jeden z jego najnowszych blockbusterów, Bird Box, został odtworzony już na ponad 45 milionach kont, w zaledwie 7 dni od premiery. Czyni to film w reżyserii Susanne Bier liderem wśród oryginalnych dzieł Netflixa w tej kategorii.

Bird Box, czy Nie otwieraj oczu, jak brzmi polski tytuł tego filmu, to  ekranizacja debiutanckiej powieści Josha Malermana z 2014 roku. To post - apokaliptyczna opowieść o bliżej niezidentyfikowanej mocy nawiedzającej świat i prowadzącej do nieodpartej chęci popełnienia samobójstwa przez wszystkich, którzy ją zobaczą. Historia przedstawiona w filmie opowiada o matce, w tej roli Sandra Bullock, i dwójce jej dzieci oraz ich walce o życie i znalezienie bezpiecznego miejsca w tym, co zostało z naszego świata.

Z podanych przez Netflix danych wynika, że film obejrzało w ciągu 7 dni od jego premiery 45 037 125 osób, czy raczej na takiej ilości kont został on odtworzony. W chwili obecnej Netflix ma około 137 milionów subskrybentów (dane z października), a więc Bird Box obejrzała już 1/3 z nich. Jednak produkcja, która pochłonęła blisko 20 milionów dolarów niezbyt spodobała się krytykom. Jednak jednym z największych jej fanów jest król horroru Stephen King, który stwierdził, że w trakcie seansu był przykuty do tego, co oglądał na ekranie. Jego zdaniem część niepochlebnych opinii krytyków jest spowodowana uprzedzeniami, jakimi mają się oni kierować w stosunku do platformy streamingowej, jednocześnie nie mając ich w stosunku do premier kinowych.