Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Nowa ekranizacja Mortal Kombat. Zdjęcia jeszcze w tym roku
Nowa ekranizacja Mortal Kombat. Zdjęcia jeszcze w tym roku Zdjęcie z twittera Stevena Marshalla

Nowa ekranizacja Mortal Kombat. Zdjęcia jeszcze w tym roku

Po kilku latach wreszcie konkrety. Zdjęcia do nowego filmu Mortal Kombat ruszą jeszcze w tym roku.

O nowym obrazie osadzonym w świecie Mortal Kombat mówiło się od dobrych kilku lat - mniej więcej od 2011 roku. Zmieniały się plany i nazwiska reżyserów. W końcu jednak nadeszły wiadomości z konkretami. It has began! ..można by powiedzieć.

Kultowa już rola Cary-Hiroyuki Tagawy w pierwszym filmie Mortal Kombat z 1995 roku

 Na swoim twitterze, premier Australii Południowej (stan w Australii), Steven Marshall, poinformował, że filmowcy jeszcze w tym roku ruszą ze zdjęciami do nowego filmu w reżyserii Simona McQuoida (to jego debiut za kamerą). W roli producenta występować będzie jednak, odpowiedzialny za takie filmu jak Aquaman, czy Szybcy i wściekli 7, James Wan. Premier Australii Południowej liczy na dziesiątki milionów dolarów przychodu dla swojego stanu i wiele nowych miejsc pracy związanych z tym, największym jak do tej pory, filmowym przedsięwzięciu realizowanym w tym stanie.

Film nie ma na razie wyznaczonej daty premiery, ale spekuluje się, że będzie to najpewniej rok 2020. Nie znamy także, póki co, żadnych ewentualnych nazwisk aktorów.

Pierwszy film oparty na hitowej serii gier komputerowych swoją premierę miał w 1995 roku. Przy budżecie ok. 18 milionów dolarów dzieło Paula W.S. Andersona zarobiło ponad 122 miliony dolarów, co plasuje go obecnie na 1134 miejscu w rankingu najbardziej kasowych filmów wszech czasów. Dla prawdziwych fanów jednak nie ma to znaczenia, bo w ich pamięci pozostają kultowe postaci grane przez, wspomnianego już, Tagawę, Christophera Lamberta, Robina Shou czy Bridgette Wilson. W roku 1997 premierę miał sequel Mortal Kombat o podtytule Annihilation. Ten obraz zebrał już znacznie gorsze recenzje i kolejne części już nie powstały. Filmowe uniwersum Mortal Kombat można jeszcze uzupełnić o krótkometrażowy film Mortal Kombat: Rebirth (2010), który miał przerodzić się w pełen metraż, ale ostatecznie otrzymaliśmy jedynie mini serial na kanale Machinima w serwisie YouTube o podtytule Legacy (2011).