Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Marvel znowu bez Spider-Mana? Disney i Sony nie doszły do porozumienia
Marvel znowu bez Spider-Mana? Disney i Sony nie doszły do porozumienia

Marvel znowu bez Spider-Mana? Disney i Sony nie doszły do porozumienia

Marvel na tę chwilę nie zamierza wyprodukować kolejnych filmów ze Spider-Manem.

Fiasko rozmów pomiędzy Sony i Marvelem sprawiło, że Disney ogłosił, że nie zamierza kontynuować współpracy przy tworzeniu kolejnych obrazów ze Spider-Manem. Kevin Feige, szef Marvel Studios, nie dostał od Disney pozwolenia na produkcję kolejnych filmów w których w rolę Człowieka-Pająka wcielał się Tom Holland. Sony w swoim oświadczeniu ze smutkiem przyjmuje taki stan rzeczy, nie wykluczając jednak, że sprawy mogą ulec zmianie w przyszłości.

Jak zawsze chodzi oczywiście o pieniądze. Żądania Disney'a dotyczące przyszłych produkcji polegały na finansowaniu tych projektów z podziałem pół na pół, a tym samym większego udziału w zyskach firmy założonej przez Walta Disney'a. Sony tymczasem pragnie zachować status quo, czyli 5 procentowy udział w zyskach Disney'a z pierwszego dnia wyświetlania filmu oraz zysków ze sprzedaży praw reklamowych.

Sony i Marvel w zakresie postaci Spider-Mana doszło do porozumienia w 2015 roku. Wcześniej prawa do tej postaci, należące do podupadającego wydawcy Marvel (Marvel Studios założone zostało dopiero kilka lat później), przechodziły z rąk do rąk, by ostatecznie znaleźć się u Sony, poprzez Columbia Pictures. Tom Holland, wybrany do roli Petera Parkera po podpisaniu porozumienia Marvela z Sony, zagrał w filmach Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Spider-Man: Homecoming, Avengers: Infinity war i Endgame oraz ostatnim Spider-Man: Far from home. Sony w swoich najbliższych planach ma jeszcze wyprodukowanie dwóch kolejnych filmów z Hollandem w roli głównej.