Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorem świata
Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorem świata

Dwayne Johnson najlepiej zarabiającym aktorem świata

Najlepiej opłacanym aktorem w ciągu ostatniego roku jest Dwayne Johnson. Listę milionerów z ekranu podał Forbes.

Na czele listy najlepiej zarabiających aktorów stanął Dwayne Johnson,  gwiazdor kina akcji i takich produkcji jak Jumanji oraz Fast and Furious. Według danych podanych przez Forbes The Rock zarobił w trakcie minionych dwunastu miesięcy (od czerwca 2018 do czerwca 2019 roku) 89,4 miliony dolarów. Wyprzedził tym samym wcielającego się w rolę Thora w ostatnim czasie Chrisa Hemswortha, którego stan konta wzrósł o 76,4 miliona dolarów. Na najniższym stopniu finansowego podium stanął inny, znany ze świata Marvela, aktor Robert Downey Jr. który zarobił 66 milionów dolarów.

Najnowszy film z Dwayne'em Johnsonem w roli głównej - Fast and Furious: Hobbs and Shaw

Za sam udział w ostatnim filmie, Hobbs and Shaw, osadzonym w świecie farnszyzy Szybkich i Wściekłych, Johnson otrzymał gażę w wysokości 20 milionów dolarów. Partnerujący mu w filmie Jason Statham w swoim kontrakcie zapisane miał o siedem milionów dolarów mniej. Johnson zarabia także gigantyczne pieniądze jako gwiazda telewizji. Za jeden odcinek serialu HBO Ballers otrzymuje on 700 tysięcy dolarów. W Stanach Zjednoczonych rozpoczyna się właśnie piąty sezon tego serialu.

Ciekawostką zestawienia najlepiej zarabiających gwiazd kina jest Akshay Kumar, bollywoodzki aktor, który uplasował się na czwartej pozycji z zarobkami rzędu 65 milionów dolarów.

Dwayne Johnson na tej samej liście opublikowanej rok temu był drugi, choć zarobił więcej, bo 119 milionów dolarów. Wyprzedził go jednak George Clooney, który zainkasował w ciągu roku 239 milionów dolarów. W tym roku nie znalazł się w top 10.