Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Hejter będzie dostępny na Netflix dla wszystkich... oprócz Polaków

Hejter będzie dostępny na Netflix dla wszystkich... oprócz Polaków
Hejter będzie dostępny na Netflix dla wszystkich... oprócz Polaków

Netflix kupił prawa do filmu Jana Komasy Sala samobójców: Hejter. Film będzie dostępny (prawie) na całym świecie.

Netflix kupił globalne prawa do filmu Jana Komasy Sala samobójców: Hejter, poinformował serwis Variety. Film będzie dostępny na platformie dla (prawie) całego świata od lipca. Prawie, bowiem licencja nie dotyczy Polski. Polacy będą mogli obejrzeć najlepszy film międzynarodowy Tribeca Film Festival dopiero od marca 2021 roku. Ma to związek z prawami licencyjnymi, które obecnie należą do Player.pl.

 Reżyserem Hejtera jest, jak już wspomniałem, Jan Komasa, nominowany do nagrody Oscara za film Boże ciało. Scenariusz do obrazu z Maciejem Musiałowskim w roli głównej napisał Mateusz Pacewicz. Film miał swoją premierę 5 marca 2020 roku. 

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) – rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy – Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej (opis dystrybutora filmu).